Karın bölgesinde kaşıntı ve karıncalanma

Sayın hocam merhabalar. yaklaşık 3 haftadır karın bölgemde ortalarda göbek deliğinin çevresi ve bazen yukarı taraflarında, bazen yanlara doğru kaşıntı tarzı karıncalanma gibi olmakta ve geçmekte. Yatarken böyle bir sorunum yok. Özellikle ayağa kalkınca olmakta. veya öne eğilip kalkınca olmakta. yaklaşık 1 sene önce endoskopi olmuştum reflü tanısı konmuştu ve yaklaşık 9 ay öncede kolonoskopi olmuştum ondada önemli bir sıkıntı görülmemişti. ve yaklaşık bir buçuk ay öncede tüm batın usg çekildim karaciğerde ufak yağlanma dışında bir sıkıntı görülmedi. 3 haftadan beri bende var olan bu durumu merak ediyorum acaba nedir diye. Bahsettiğim bu yakınmalarım karnımın iç tarafından gelen bişey değil sanki. yüzeysel deri altıda olan bişey sanki ama 3 hafta sürünce aklıma kötü şeyler gelmiyor değil. İnsanın midesi yanar veya kazınır bu böyle bişey değil. karıncalanma tarzında kaşıntı gibi birşey çok uzun sürmüyor ama gün içinde aralıklarla olmakta. özellikle ayağa kalkınca eğlip kalkınca veya karnım gerilince yani şişince olmakta. ayrıca azda olsa kilom var ve son zamanlarda 3-4 kilo aldım. Acaba yakınmalarım çok önemli bir hastalık mıdır yoksa başka birşeymi. Mide veya barsak şikatyetleriyle alakası varmıdır bu yüzeysel olan yakınmalarım. ayrıca evhamlı bir yapım var hastalık hastasıyım diyebilir. Ne yapmamı tavsiye edersiniz. Endişelenmelimiyim. Bunun haricinde mide bulantısı, iştah kesilmesi, kusma, kansızlşık, kilo kaybı mide ağrım yok. sadece bazen midemde ve barsaklarımda gaz olmakta. Acaba kilo aldığım için karnımda olan gerginlikten dolayı ciltte bişey olurmu. Cevabınız için şimdiden teşekkür eder saygılar sunarım.

Diyabet 08.11.2013 14:11

Diğer Sorular

Mrb hocam kardesime diyabet tanısı kondu ve 1600 kalorilik 4 öğünden oluşan

Mrb hocam kardesime diyabet tanısı kondu ve 1600 kalorilik 4 öğünden oluşan bir diyet tedavisi verildi. diyabette 3 ana 3 ara öğün şeklinde beslenilmi... devamı..

Bu soru tarafından tarihinde soruldu.

tarafından tarihinde cevaplandı.

Diyabet testı

Doktor hanım oğlum 3 yasında.babamız diyabet hastası.idrarla öğrenebilirmiyim oğlumdada diyabet varmı dıye.yoksa kanmı vermek gerek.diyabet hastal... devamı..

Bu soru tarafından tarihinde soruldu.

tarafından tarihinde cevaplandı.

Diyabet ilaçları kullanımı

İyi günler hocam.diamicron 30 mg. ve diaformin 1000mg. diyabet ilaçları gün içinde ne zaman ve nasıl kullanılırsa daha yaralı olur?teşekkür ederim.... devamı..

Bu soru tarafından tarihinde soruldu.

tarafından tarihinde cevaplandı.

Gebelikte diyabetin bebeğe zararı varmıdır ?

Merhaba ,27 haftalık gebeyim.kahvaltı sonrası açlık kan şekerim 116 ,50 gr.yükleme sonrası 149 çıktı.100 gr.test yaptırmam şartmıdır?testte çok mide b... devamı..

Bu soru tarafından tarihinde soruldu.

tarafından tarihinde cevaplandı.

Ben 32 yaşındayım. 11 yaşında tip 1 diyabet hastası oldum. 2 çoçugum var bü

Ben 32 yaşındayım. 11 yaşında tip 1 diyabet hastası oldum. 2 çoçugum var büyük olan 4 yaşında geçen gün rahatsızlandı. çoçuk doktoruna götürdük. idrar... devamı..

Bu soru tarafından tarihinde soruldu.

tarafından tarihinde cevaplandı.İlginizi Çekebilecek Makaleler

Diyabet  ( şeker hastalığı )

Diyabet ( şeker hastalığı )

1)TANIM VE SINIFLANDIRMA: Diyabet, insülinin yokluğu, az salgılanması veya hedef hücrelerin insüline karşı direncine bağlı olarak kan şekeri konsantrasyonunun kronik olarak yüksek...

Devamı >>
Diyabet farkındalığını artırma günü ;14 kasım

Diyabet farkındalığını artırma günü ;14 kasım

Dünyada diyabet sıklığı giderek artmaktadır. Günümüzde dünyada 382 milyon şeker hastası ve 316 milyon prediyabet(gizli şeker) hastası vardır. 2035 yılında dünyada 592 milyon diyabet hastası olması beklenmektedir....

Devamı >>
Tip 2 diyabette cerrahi tedavi

Tip 2 diyabette cerrahi tedavi

Diyabet çok eskiden beri bilinen ve vücudun birçok mekanizmasını ( Kalp damar, Böbrek, Göz, Sinir sistemi, Cilt vb) kötü etkileyen bir hastalıktır. Günümüzde Tip 2 Diyabet dediğimiz halk arasında sonradan...

Devamı >>
Diyabetle yaşam

Diyabetle yaşam

Diyabet nedir? •Pankreastan salgılanan insülin hormonu kan şekerini düşürerek vücudunuzun, yediğiniz besinlerdeki enerjiyi gereken şekilde kullanmasını sağlar. •Eğer insülinin salgılanmasında ya...

Devamı >>
x