Diyabet ile ilgili Sorular

Karın bölgesinde kaşıntı ve karıncalanma

Sayın hocam merhabalar. yaklaşık 3 haftadır karın bölgemde ortalarda göbek deliğinin çevresi ve bazen yukarı taraflarında, bazen yanlara doğru kaşıntı tarzı karıncalanma gibi olmakta ve geçmekte. Yatarken böyle bir sorunum yok. Özellikle ayağa kalkınca olmakta. veya öne eğilip kalkınca olmakta. yaklaşık 1 sene önce endoskopi olmuştum reflü tanısı konmuştu ve yaklaşık 9 ay öncede kolonoskopi olmuştum ondada önemli bir sıkıntı görülmemişti. ve yaklaşık bir buçuk ay öncede tüm batın usg çekildim karaciğerde ufak yağlanma dışında bir sıkıntı görülmedi. 3 haftadan beri bende var olan bu durumu merak ediyorum acaba nedir diye. Bahsettiğim bu yakınmalarım karnımın iç tarafından gelen bişey değil sanki. yüzeysel deri altıda olan bişey sanki ama 3 hafta sürünce aklıma kötü şeyler gelmiyor değil. İnsanın midesi yanar veya kazınır bu böyle bişey değil. karıncalanma tarzında kaşıntı gibi birşey çok uzun sürmüyor ama gün içinde aralıklarla olmakta. özellikle ayağa kalkınca eğlip kalkınca veya karnım gerilince yani şişince olmakta. ayrıca azda olsa kilom var ve son zamanlarda 3-4 kilo aldım. Acaba yakınmalarım çok önemli bir hastalık mıdır yoksa başka birşeymi. Mide veya barsak şikatyetleriyle alakası varmıdır bu yüzeysel olan yakınmalarım. ayrıca evhamlı bir yapım var hastalık hastasıyım diyebilir. Ne yapmamı tavsiye edersiniz. Endişelenmelimiyim. Bunun haricinde mide bulantısı, iştah kesilmesi, kusma, kansızlşık, kilo kaybı mide ağrım yok. sadece bazen midemde ve barsaklarımda gaz olmakta. Acaba kilo aldığım için karnımda olan gerginlikten dolayı ciltte bişey olurmu. Cevabınız için şimdiden teşekkür eder saygılar sunarım.

Diyabet 08.11.2013 14:11

Diğer Sorular

Şeker hastalığı

Değerli hocam cevaplarınız için şimdiden teşekkürler hocam başka rahatsızlık için gittiğim hastanede 8-9 saat aç karna yaptığımız tetkiklerde glukoz 1... devamı..

Bu soru tarafından tarihinde soruldu.

tarafından tarihinde cevaplandı.

Lütfen yardim...

Hocam merhaba; annem 63 yaşında ana sağlığında yapılan kan tahliline göre glukoz 108 mcv 75,5 mch 23,7 ha1c 8 çıktı annem diyabet hastasımı ailemizd... devamı..

Bu soru tarafından tarihinde soruldu.

tarafından tarihinde cevaplandı.

34 gundur suren adet kamamasi

Sayın hocam 29 yasında ivf le 1. denemede 1 çocuk annesiyim 2 sene önce sezeryan doğum yaptım 9 senedir pcos luyum kiloluyum veremiyorum inusulin di... devamı..

Bu soru tarafından tarihinde soruldu.

tarafından tarihinde cevaplandı.

Karın ağrısı

Dilek hanım merhaba, 65 yaşında diyabet hastası bir kayınvalidem var.yaklaşık bir yıldır karınağrısı şikayeti var. ağrı karnın sol yanında var ağrı... devamı..

Bu soru tarafından tarihinde soruldu.

tarafından tarihinde cevaplandı.

Yeni tanı diyabet

Teşekkür ediyorum hocam çok sagolun devamı..

Bu soru tarafından tarihinde soruldu.

tarafından tarihinde cevaplandı.İlgili uzmanlar

.
x