ym
Soru Sahibi
6 Aralık 2012 15:13

kaplama hk

mrb dr bey annemin alt dişinde kaplama var kaplaması ağrı yapıyordu ve çenesinde uyuşukluk olduğu için dr gitti dr kaplamasının iltihaplandığını söyledi antibiyotik verdi annem şimdi ilaçlarını kullanıyor ama benim aklıma dişinden dolayı çenesini uyuşması normal mı? bu durum da ne yapmalı yada çenedeki uyuşukluk için başka bir bölümemi bakılması gerekli yüz felçi falan geçiriyor olabilirmi lütfen acil yardımcı olursanız sevinirim şimdiden cvpladığınız için tşk ederim

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dt. Özer Akıncı
Diş Hekimi , Diş Protez Uzmanı

İyi günler Merve Hn, Enfeksiyon çene sinirine doğru iyice ilerlediği için bu uyuşukluk olabilir. Annenize antibiyotik verildiğine göre en kısa zamanda o kaplamanın sökülüp altındaki dişin çekilmesi lazım ve çekim boşluğu da iyice kürete edilmeli. Ondan sonra iyileşme tamalanınca yeni bir köprü ile boşluk tekrar porselenle kaplanabilir.

13 Aralık 2012 18:19