KG
Soru Sahibi
1 Kasım 2010 15:45

kahverengi leke düşük belirtisi midir

Merhabalar Eşim 8+3 haftalık hamile. 4 haftalıktan itibaren doktor tavsiyesiyle gunde 3 kere 200mg progestan . 1 adet 100 mg coraspın. folıbol ve elevıt kullanıyor Gecen hafta yapılan kontrolde doktoru ultrosaona bakarak ufak bir düşük riski oldugunu söyledi . Bu bizi çok telaşlandırdı . Bebegin şuan herseyinin de normal oldugunu tam gununde geliştigini kalp atımının çok iyi oldugunu söylediilaçlara devam etmemizi söyledi. Fakat dun camasırında hafif kahverengi lekelenme gördük ve iyice korktuk . Birdaha olmadı ama o gun kasıklarında ufak batmalar oldugunu soyledi.Şuan için ne kanama nede agrı yok ama endişeleniyoruz. Kahverengi lekelenme düşük belirtisimidir? Ne yapmalıyız yapabilecegimiz birsey var mı? Eşim çalışıyor rapor alıp dinlensinmi? İnternetten düşük önleyici igne olanları duyuyoruz acaba öyle birsey bizede gerekirmi? İlaçlara devam etmelimiyiz coraspin kanamayı arttırmaz mı? Saygılar

1 cevap
Cevaplar (1)
Op. Dr. Ümran Özer
Kadın Hastalıkları ve Doğum

tedavi doğru...iğne ya da haplar doktorunuzun seçimine bağlı..yine de bebekle ilgili bir kusur varsa tedaviye rağmen de bebek kaybedilebilir..istirahat etmesi önemli,rapor almalı,sevgiler

3 Kasım 2010 11:22