TE
Soru Sahibi
1 Eylül 2010 00:17

iyi çalışmalar hocam ben 5 yıldır reflü ve gastrit hastasıyım bende bazen b

iyi çalışmalar hocam ben 5 yıldır reflü ve gastrit hastasıyım bende bazen boğaz kısmımda 2 veya 3 defa vurgu şeklinde atma oluyor ekg çekildim kalp ulturasonu çekildim fakat birşey çıkmadısitresten ve yorgunluktan olabilir denildi ben ritim bozukluğundan korkuyorum veya reflüden şüpeleniyorum ayrıca bu atma esnasında içim çekiliyor ve paniye kapılıyorum birde ardından geğirti geliyor ama nefes darlığı bayılma falan yok sizce ne olabilir bana yardımcı olurmusunuz

1 cevap
Cevaplar (1)

Merhaba Eda hanım. Muhtemelen zaman zaman bir rtim bozukluğu beliriyor. Bunun EKG ve kalp ultrasonu ile yakalanması ve teşhis konulması zaten beklenmez, EKG ve kalp ultrasonu bu iş için değildir. Öncelikle ritm holteri ile incelenmeniz lazım. İstanbul'da oturuyor iseniz yardımcı olabilirim. Saygılar.. Dr. Sinan Coşkun Turan, www.kalbinizdegerlidir.com

1 Eylül 2010 10:06