KO
Soru Sahibi
11 Haziran 2010 17:26

hormon dengesizliği

anneme seronegatif vaskülit,alveolar hemoraji ve mikroskopik pan demişlerdi. 3 ay kortizon tedavisi aldı.1 yıldır tedavi olmuyor. Tahlilde kardotografik oran artmıştır. 2 akciğerde üst lobda daha belirgin hava kistleri ve hiperaerasyon alanları izlenmektedir. biteral orta ve alt lob segmentlerinde intersitiyel fibröz doku artımı ve buzlu cam manzarası izlenmektedir.aort kökü assenden aort ve torasik kavis vilate görünümdedir.p. arterler belirgin. hastalığı halk dilinde nedir ve nasıldır?

2 cevap
Cevaplar (2)
Dr. Öğr. Üyesi Mehmet Karaarslan
Dahiliye - İç Hastalıkları , Romatoloji

bu hastalığın halk dılınde bır karsılıgı yoktur. ama teshısı bu ıse takıbı cok onemlıdır dr k

24 Haziran 2010 12:03
KO
Soru Sahibi

hocam ilginize teşekkür ederim. bu hastalığın açıklaması nedir acaba? Seronegatif vaskülit, alveolar hemoraji ve mikroskopik pan

24 Haziran 2010 17:55
Dr. Öğr. Üyesi Mehmet Karaarslan
Dahiliye - İç Hastalıkları , Romatoloji

Damar ıltıhabı demek. baslatan sebebe bellı degıl tetkıklerde net sonuc yok ama tedavı secenegı mevcut. takıp cok onemlı

1 Temmuz 2010 08:25