ile ilgili Sorular

Hipofiz makroadenom ameliyati

Hocam Merhaba,
15 gün önce Kayınpederimin sol göz kapağında kapanma hareket edememe belirtisi ile acile gittiğimizde,tetkikler sonucunda 18mm,15mm,12mm boyutlarında şekli bozuk Hipofiz makroadenom teşhisi kondu,tahlillerde çok belirgin olumsuz veriler olmadığı söylendi,Ameliyat olmaz ise göz,ve hipofiz hormanlarının tehlikeli duruma düşeceği,acil ameliyat edilmesini Özel hastane uzman prof. söylemiş,bir kısmının alınamayacağını,ameliyattan 6 sonra ışın tedavisi ile dondurma v.s büyümenin kontrol altına alınacağı bilgisini aldık,cuma günü(06.09.2013)hastahaneye yatış,09.09.2013 pazartesi ameliyat planlandı.
Ameliyat sonrası olumsuz sonuçlar olabileceği,kalp damarlarında yeni açılma(tel ile iki taraftan) operasyonu geçirmesi 71 yaşında olması,Ameliyatsız bu işin ilaç ile tedavisi olamazmı ,Göz kapağı 5 gün sonra düzeldi.Kalp doktoruda ameliyata hazırlıkta kontrol edecek.
Hastahanenin yeni özel Tıp fakültesi kurmuş olması,eğitim amaçlı,ameliyat tercihi olabilirmi.İyi çalışmalar dilerim

05.09.2013 10:23

Diğer Sorular

Prolaktinoma/hipofiz adenomu

Hocam öncelikle kolay gelsin?sağlık personeli olarak görev yapmaktayım.32 yaşındayım. hastalığımın tanı ve tedavi sürecinden biraz söz etmek ist... devamı..

Bu soru tarafından tarihinde soruldu.

tarafından tarihinde cevaplandı.

Hipofiz mrg hipofiz homojen boyanma göstermiştir. 14x14 mm çapında

Hipofiz mrg hipofiz homojen boyanma göstermiştir. 14x14 mm çapında ce 12 mm yüksekliktedir. makroadenom ile uyumludur. optik kizmaya alttan b... devamı..

Bu soru tarafından tarihinde soruldu.

tarafından tarihinde cevaplandı.

Hocam iki hafta once annemde makroadenom teshısı konuldu 4cm boyutunda. bir

Hocam iki hafta once annemde makroadenom teshısı konuldu 4cm boyutunda. birde 7 cm over kisti var ameliyat olması gerekiyor.iki ameliyat birden olmas... devamı..

Bu soru tarafından tarihinde soruldu.

tarafından tarihinde cevaplandı.

İlgili uzmanlar

.
x