BS
Soru Sahibi
2 Aralık 2012 01:38

guatr

Hocam iyi akşamlar size bir sorum var daha önce mide ca hastasiydim şimdiki rahatsızlığın troid ile toksik olmayan multinoduler guatr sağ lop16x19x43mmhipoekoik nodul alt komsulugu2x3x3mm hipoik nodu orta posteriorda5x6xx12mm izo-hipoekoik nodul ortaanteriorda2x3x5mmhipoekoik nodul sol lop12x24x49mm karışmış 2mm paranoid homojen görünümde izlendi hocam biyopsi yapılacak çok korkuyorum daha önce 2000 de mide ca atlattım guatr multinoduler guatr kanserleri lütfen cevaplayan çok teşekkür ederim size güveniyorum bazen boğazın çok açıyor ates yapıyor çok panikliyorum teşekkürler saygilarimla

1 cevap
Cevaplar (1)

Değerli kardeşim , korkmayın çok nodullu (multinoduler ) guatr oldulari genellikle iyi huyludur. Yani çok nodulde kanser görülme oranı tek nodulde görülme oranından hayli düşüktür. Yine de noduller hipoekoik olduğundan biopsi sonucu önemli ,sonuçtan haberdar ederseniz sevinirim sevgi saygı Dr.AŞ

8 Aralık 2012 14:52