AM
Soru Sahibi
30 Nisan 2014 17:40

GEÇMEYEN FARENJİT

MERHABALAR HOCAM 26 YAŞINDAYIM BENİM 2 AYDIR BAŞLAYIP GEÇMEYEN FARENJİTİM VAR.PENOS,ERASEF GİBİ İLAÇLAR VE İESPOR,MULTİSEF GİBİ İĞNELERİ ATILMAMA RAĞMEN BİR TÜRLÜ TAM ANLAMIYLA GEÇMİYOR.5 GÜN GEÇİP 6.GÜN TEKRAR BAŞLIYOR ATEŞ VE HALSİZLİKTE VAR.BU ARADA ASO 480 CRP 15 SEDİM 34 ÇIKTI.HEMOGRAM NORMAL KÜLTÜR 2 FARKLI KEZ YAPILMASINA RAĞMEN NEGATİF BENİM SİZE SORUM SİGARA,ALKOL KULLANMADIĞIM HALDE BUNUN GEÇMEMESİNİN NEDENİ NE OLABİLİR? ASO TETKİKİMDE 5 AYDIR HEP YÜKSEK BENİ YÖNENDİREBİLİRSENİZ SEVİNİRİM.YARDIMINIZ İÇİN ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER.

1 cevap
Cevaplar (1)
Op. Dr. İsmail Nurhan Artel
Kulak Burun Boğaz hastalıkları - KBB

Mehmet Bey, Beta hemolitik sterptococ bir infeksiyon amiliniz olduğu anlaşılıyor da alt grubu nedir... mesela A grubu olabilir mi...Bence ciddi bir mikrobiolojik değerlendirmeden geçmelisiniz. Kültür çalışması antibiyotik baskısı varsa yanıltıcı sonuç verir. Ayrıca paranazal sinüslerinizi de tetkik ettirin lutfen. esen kalınız.

30 Nisan 2014 18:35