AS
Soru Sahibi
16 Nisan 2013 12:43

gebelikte titreşimli masaj aletinin bebeğe sakıncası

Doktor Bey merhaba, Şuan 13 haftalık hamileyim. Birkaç gün önce, sağ kalçamda başlayan ağrılar nedeniyle, bir an hamile olduğumu da unutarak, 3-4 dakika boyunca, kalçamdan başlayarak belime ve hatta karnıma ve kasıklarıma da yaklaşarak titreşimli masaj aleti uyguladım. (Elektromanyetik olanlardan değildi, normal elektrikle titreşim yapanlardan) Titreşimleri düşüktü fakat karnımda hafif ağrı hissedince aleti hemen kapattım. O günden beri bebeğin gelişimine zarar vermiş olabilir miyim endişesiyle kötü günler geçiriyorum ve suçluluk duygumun yoğunluğundan dolayı çok mutsuzum..Bebeğime bir zarar vermiş miyimdir sarsıntılarla? Beni aydınlatırsanız çok sevinirim..Şimdiden çok teşekkürler...Saygılar..

1 cevap
Cevaplar (1)
Op. Dr. Güvenç Karlıkaya
Kadın Hastalıkları ve Doğum

Hiç sanmıyorum merak etmeyin ancak kontrollerinizi düzenli yaptırın

16 Nisan 2013 18:15