öf
Soru Sahibi
11 Kasım 2013 17:44

epilepsi ve burun kanaması

öncelikle merhaba. ben epilepsi hastasıyım. 1,5 yıldır tedavi görüyorum. Epixx 500mg ilaçını günde 1 kez olmak üzere kullanıyorum. Daha önceleri burun kanaması olurdu ama haftada bir kez olurdu bazen hiç olmadığı olurdu. ama son bir haftada her gün burnum kanıyor. Bu burun kanamasının kullandığım ilaçla bir alakası olabilir mi ? Not: İlaç kullanımında herhangi bir doz değişikliği yapılmadı.

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Nezih Oktar
Beyin ve Sinir Cerrahisi

Çok nadir olarak böyle bir yan etkisi var ama burun kanaması için öncelikle bir KBB (kulak, burun, boğaz) uzmanına görünmeni ve kanda trombosit sayım testini (hemogram genel adı) yaptırmanı öneririm. Aldığın doz çok düşük. Ortalama doz günde 1500 mgr olmalı.

11 Kasım 2013 17:58