VA
Soru Sahibi
25 Şubat 2014 20:13

doktor bey pangastrit / gastrik ülser ve bulbit (1.evre) var bakar mısınız?

raporumda bulgular şöyle:Mide Kardia,fundus,korpus,ve antrum hiperemik ve ödemliydi. Antrumda multipl aftöz ve erozyonlar ve 1 adet ortası beyaz eksudalı lineer ülser izlendi.Pilor santralize idi Duodenum: Bulbus hiperemikti, postbulber duodenum normaldi Tanılar:Pangastrit Gastrit ülser Bulbit evre 1 şimdiden teşekkür ederim anlaşılır yazarsanız sevinirim kanser ile alakası var mıdır korkulması gerekir mi teşekkürler :)

1 cevap
Cevaplar (1)
Dr. Öğr. Üyesi Serkan Uysal
Dahiliye - İç Hastalıkları , Gastroenteroloji

Kanser ile ilişkili bulgu ifade edilmemiş, ancak midede yaralar (Ülserler) olduğu ifade edilmiş. Bu durum gelenlikle ağrı kesicilerle (Aspirin veya NSAII) ilişkili olabilir. Ancak bunun dışında da Helikobakter pylori enfeksiyonu veya başka nedenlerde etken olabilir. Genellikle düzenli tedavi ile düzelir. Geçmiş olsun

26 Şubat 2014 20:19