İstanbul

Bağlantıma Ekle
Mesaj Gönder

Dehidroepiandrosteron sülfat (dhea-s)''

28.06.2013 16:57

Soru : Merhaba ben boynumda son 1 senedir başlayan tüylenme nedeni ile endokrinoloji bölümünde görüştüğüm doktor ile bir kaç test yaptırdım. yumurtalık ultrason ve ve kan testlerim düzgün çıktılar fakat yaptırdığım hormon test sonuçlarına göre dehidroepiandrosteron sülfat (dhea-s)'' oranı 98.8 - 340 aralığında olması gerekirken 618.2 çıktı. ayrıca testesteron total de 0.06 - 0.82 aralığüında olması gerekirken yüksek değere yakın olarak 0.780 değerinde çıktı. doktorum ilaç kullanımına gerek olmadığını söyledi fakat ben bundan rahatsız olduğumu söyledikten sonra düşük dozlu bir ilaç vereyim diyerek yasmin doğum kontrol ilacını kullanmamı önerdi. bu ilaç dehidroepiandrosteron sülfat değerini etkileyecek bir ilaç mı emin olamadım çünkü doktrum bu konuda bir açıklama yapmadı, acaba bu sıkıntıma çözüm olabilir mi? henüz kullanmaya başlamadım regl başlangıcının ilk günü ilaca başlamamı söyledi. yardımcı olursanız çok sevinirim. teşekkür ederim.


İstanbul
Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları Soru Sor
2013-06-29
Cevapları sadece üyeler görebilir!
Giriş Yap ya da Hemen Kayıt Ol



Önceki Soru :Tat dokusu...
Sonraki Soru :Nasıl korunabilirim...

Kadın Hastalıkları ve Doğum
Doktor hn merhaba, diğer testlerimde sonuçlandı. değerler aşağıdaki gibidir; e2 ; 38 , progesteron: 0,23 prolaktin ; 9,53 total testesteron 0,...

tarafından 27.10.2013 tarihinde soruldu.
Kadın Hastalıkları ve Doğum
Merhaba doktor hn, ben 26 yaşında yaklaşık 1 buçuk yıllık evliyim. evlendikten sonra yüzümden çene ve yanak bölumumde aşırı sivilce- akne oluşumu baş...

ziyaretci-320751 tarafından 27.10.2013 tarihinde soruldu.
Kadın Hastalıkları ve Doğum
Öncelikle tşk ederim bilgilendirdiğiniz için . adetimin 2 günü ultrasyona girdim ve herhangi kis vs bişey olmadığını gayet herşey normal olduğunu öğr...

tarafından 31.03.2014 tarihinde soruldu.
Kadın Hastalıkları ve Doğum
Merhaba seval hn, öncelikle dönüşünüz için teşekkür ederim. diğer testlerim maalesef çıkmadı. sebebi de devlet hastanesinde doktorum çalışılsın diye ...

tarafından 27.10.2013 tarihinde soruldu.