ÖD
Soru Sahibi
5 Ağustos 2014 20:35

Bu bulgular neye işaret?

. Doktor Bey Merhaba; Eşimin mr sonucu aşağıdaki gibidir. Bu sonuçlar ne anlama geliyor? Fizik tedaviyi önerir misiniz? Cevabınız için şimdiden teşekkürler... Lomber Spinal MR incelemesi; sagittal planda 4 mm kesit kalınlığında fse tekniği ile t1 ağırlıklı ..sagittal planda 4 mm kesit kalınlığında fse tekniği ile t1 ağırlıklı .Aksiyal planda 4 mm kesit kalınlığında fse tekniği ile t2 ağırlıklı kesitler alınmıştır. .lomper lordoz konfigürasyonu minimal artmıştır.Vertabra korpus yüksekleri korunmuştur.vertabra end platellerinde schmorl nodülleri izlenmektedir. L5-S1 intervertebral eklem mesafesi daralmıştır. L5 vertabra sakralizedir. L3-4, L4-5 seviyelerinde posterior minimal bulginge sekonder dural keseye hafif derecede indentasyon mevcuttur. Disk arka konturlarında kanal yönünde anlamlı taşıma saptanmıştır. Nöral foramen genişlikleri tabii olup nöral kökler serbesttir. İncelenen düzeylerde spinal kanal AP çapları fizyolojik sınırlardadır. Spinal kord normal yerinde konus medüllaris olarak sonlanmaktadır.Kauda eguina köklerinin dağılımları simetrik ve tabidir. Paravertebral yumuşak dokular doğal görünümdedir.

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. İlker Önder Ferah
Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon

birçok noktada bel fıtığı var bunlara bağlı omurilik daralması olmuş fizik tedavi hekimine muayene olmalısınız muayene bulgular ameliyatlık değilsi fizik tedavi görmeli ve fizik tedavi hekiminin önerilerine uymalı, proloterapi tedavisinden oldukça fayda görebilir, geçmiş olsun dileklerimle

5 Ağustos 2014 21:40