cs
Soru Sahibi
6 Temmuz 2015 19:28

böbrek sistemi

Hocam Merhaba sağ böbrek toplayici sistemi hafif dilate ne anlama gelir çok büyük bir sıkıntı midir cevaplar saniz sevinirim Teşekkürler,

2 cevap
Cevaplar (2)
Prof. Dr. Mustafa Bak
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları , Çocuk Nefrolojisi

Sayın Suat bey, Bu bulgular çok önemli değil. Çocuğunuzun yaşını bilmiyorum. 3-6 ay sonra ultroson ile kontrol yapılması uygundur. geçmiş olsun.

6 Temmuz 2015 19:38
cs
Soru Sahibi

Teşekkürler doktor bey çocuğumuz henüz anne karnında ve 36 haftalik

6 Temmuz 2015 22:59
Prof. Dr. Mustafa Bak
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları , Çocuk Nefrolojisi

Bebeğiniz doğunca 3-7 gün arasında detaylı böbrek ultrosonu çekilmesi ve buna göre takibi gereklidir.

7 Temmuz 2015 10:29