20 Nisan 2014 02:25

bebeklerde siyah dil

hocam 7 aylık bebeğin dilinin üstü dil köküne doğru hafif beyazdı, 1 hafta 10 gündür siyah, demir damlasını günlük kullanıyoruz ama o kahverengi gibi yapyordu dilin üstünü şimdi durup dururken neden siyah oldu. yutması normal ama bazen içecek ve ya yiyecek verirken fazla olursa yutamıyor ona dikkat ediyoruz.ama bazen tükmüğü de genzine kaçıyor. bide hocam bazen ara sırada olsa başının arkası ateşli gibi, uzaktan ateş ölçerle ölçüyorum ateşini 37.1 - 37.2 ölçüyor ama fazla sıcak gibi geliyor dokununca nedense çok sıcak gibi geliyor. cevaplarsanız sevinirim. teşekkürler

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Erdal Erginer
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları

DEMİR İLAÇLARI DİLDE GEÇİCİ SİYAHLAŞMA YAPABİLİR.BAŞINDAKİ SICAKLIK ARTIŞI VE TÜKRÜK SALGISINDA ARTIŞ DİŞ ÇIKARMAYA BAĞLI OLABİLİR.

20 Nisan 2014 17:30