1k
Soru Sahibi
29 Haziran 2014 16:12

bacagimi duz uzatamiyorum

Merhaba ben 15 yasindayim ben tam 7 ay once yani hivbir seu yapmadan yataktan kalktim sag bacagimin tumunue bir zorlanma uyusma gerginlik hissi mevcuttu bacagim kati ve tas gibiydi endiselendim yurudum baktim yururkende cok zorlaniyorum sanki baccagimdaki kaslar kisalmislar o yuzden yururken aci hissediyor gibiydim kas gevseltici surdum olmadi cok korktum ne oldugunu anlamadim bacagimi duz bir sekilde uzatamiyordum bacagim cok aciyodu oyle yapinca ama dizimi kirdigimda hicbir sorun yoktu bacagimi duz yapinca sanki dizimin ustune bi agirlik varmis gibi oluyo dizimin arkasindaki kaslar aciyo ve baldirlarim ve basenlerimdeki kaslar geriliyodu aci veriyodu doktora gittik rontgen cekti bacaga giden sinirlerde bi sorun olabilir dedi kas gevseltici verip gonderdi gecmedi tekrar gittim anlamadi sorumumu kas gevseltici yolladi beni gecmedi bu sefer norolojiye gittim adam hicbir sey yapmadi seni anlamadim ben dedi kovdu resmen bu sefer artik tip fakultesi hastanesine gittik once meniskus dedi sonra bi hastslik dedi vazgecti hocasini cagirdi ben herseyi anlattim bacagimda zorlanma var katilik var uzun sure ayni yerde oturamiyorum normal oturma pozisyonunda da cok zorlaniyorum sorekli sag bacagimi kirip oturabiliyorum gece yatarken zorlaniyorum bacagimi duz uzatamadigim icin yani anliyacaginiz bu bacagimda olani bir turlu cozemedim dedim biranda oldu dedim ayni hsliyle devam ediyo stres ysptigimda sikayetlerim artiyo bakti birkac hareket gosterdi kaslarini acacsksin dedi kaslarini uzatacaksin dedi sicak kompress yspicaksin dedi Nerdeyse 2 hafta oldu hicbir duzelme yok sanki dizimi tam duz yapamiyorum yururken bacagi duz yaptigimizda diz hafif geriye gider ama o olmuyo ve gercekten sıkıntı çekiyorum bazen ayni bacagimin kalcasi da agriyor dizimin on bolumunce bi agri var lutfen bana ne yapabilecegimi soyleyin lutfennnn

2 cevap
Cevaplar (2)
Uzm. Dr. İlker Önder Ferah
Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon

En azından ciddi bir durum olmadığını belirtebilirim, sizi gören yeterince doktor olmuş, yakınmalarınızın sebebine gelince, kas spazmları mevcut fakat sebebi, çok zorlama, ya da metobolik mi , kan tahlili bakılması gerekebilir, diz ön bölgesinde büyüme ve bu yaşlara kadar uzayan ağrılı sendromlar olabiliyor muayene etmeden daha fazla bir şey söyliyemiyorum, fizik tedavi hekimine tekrar yakınmalarınız geçmediği gerekçesiyle başvurabilirsiniz, geçmiş olsun dileklerimle.

1 Temmuz 2014 08:50
1k
Soru Sahibi

Cok tesekkur ederim son gittigim doktor meniskusten suphenelip kan tahlili istedi ve kan degerlerimi cok iyi buldu yani sorunun dizimin on tarafi ve dizin ust tarafindaki kaslarda ve belimin sag tarafinda olfugunu düşünüyorum birde doktorun verdigi hareket 10 defa 30 sn ve bu hareketler kalcamin agrimasina sebep oluyo ve hic tedavi edici degilmis gibi yaptigim hareket bir carsafi ip haline getiriyorum yatar pozusyonunda saglam bacak duz duruyo diger bacagi carsafla yukari kaldiriyorum doktor bu hareketi bacagin zorlanmadan 90 dereceye getitebildgin zaman birak dedi yapiyorum sanki acildiklarini hissediuorum ertesi gun ayni derecede aci badliyo 2 hafta oldu hala ayni derecede zorlanma basliyo bu dediginiz kas spazmlarina cozumumuz oneriniz ne olabilir en azindan rahatlatici ve birde sizce sorun nörolojik olabilir mi birde bi urun varmis glucosamine diye bi urun galiba iyi geliyomus onerirmisiniz aslinda cok agrimyok ama bacagimdan cok rahatsizim cok taktim ve engelliyemiyotum

1 Temmuz 2014 13:58
Uzm. Dr. İlker Önder Ferah
Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon

sadece son gittiğiniz doktorun önerilerine uymanızı tavsiye ederim, ayrıca ağrınızı belirgin artıran hareketleri zorlamayın, geçmiş olsun dileklerimle.

1 Temmuz 2014 15:06