ÖC
Soru Sahibi
28 Kasım 2009 17:25

Aksiyel Planda 4mm Kesit Kalınlığında T2* Ağırlıklı Segital Planda 4mm Kes

Aksiyel Planda 4mm Kesit Kalınlığında T2* Ağırlıklı Segital Planda 4mm Kesit Kalınlığında T2 Ağırlıklı Aksiyel Planda 4mm Kesit Kalınlığında T2 Ağırlıklı Servikal Lordoz düzleşmiş,kifoz gelişmiştir. Vertebra korpus yükseklikleri ve kortikomedülller sinyal dağılımları doğaldır. Spinal kanal sagital çapı normal sınırlardadır. C3-C4,C4-C5 Düzeylerinde disk sinyal intensitesi azalmıştır. C3-C4 Düzeyinde tekal keseye bası yapan periferik disk taşması izlenmektedir. Anterior subaraknoid mesafe

3 cevap
Cevaplar (3)
Prof. Dr. Volkan Aydın
Beyin ve Sinir Cerrahisi

İyi günler..Maalesef MR sonucunuz tam olarak yazılmamış yardımcı olamıyorum, tekrar yazarsanız önerimi iletebilirim..Saygılar Doç.Dr.Volkan Aydın www.drvolkanaydin.com www.spineacademia.com

30 Kasım 2009 17:43
ÖC
Soru Sahibi

Srvkl lordz düzlşmş,kifoz gelşmştr vertbra krps yük. kortikomodüler snyal dağl nrmal spnl knl segtl çap norml c3-4 4-5 disk sinyal intenstesi azalmş c3-4 tekal keseye bası ypn periferik disk taşması izlen. anterior subraknd. mesf kısmen daralmş c4-5 tekal kes. bası ypn perifrk dsk taşmsı ile santrl annüler yırtğn eşlik ettig santrl protrüzyn izlenmk. antrior subraknd msf kısmn daralmş c5-6 diffüz bulging saptndı durada hafif indentasyn dikkt çekmktdr krniservikl blşke nrml karaktryetmihocam

1 Aralık 2009 01:37
Prof. Dr. Volkan Aydın
Beyin ve Sinir Cerrahisi

İyi günler..Küçük boyutlarda 2-3 boyun fıtığınız mevcut..Ağrınız çok şiddetli değil ise boyun egzersizlerine başlamanız çok yararlı olacaktır..Saygılar Doç.Dr.Volkan Aydın www.drvolkanaydin.com www.spineacademia.com

1 Aralık 2009 13:06
ÖC
Soru Sahibi

Teşekkür ederim hocam, Vüct Geliştrme ve Fitness Antrenörü ve Milli Sporcuyum.Antrenman esnasında boynumun sag tarafında kablo kopması gibi bir ağrı hissettim.Arkasağbaş kemiğinden sağ scapulanın sol tarafına kadar bir ağrı var. Sağ scapulanın sol tarfında ödem gbi ele gelen şişlik var.Mr çektrdm.Boyun egzersizlerine başlayabilirsiniz demişsiniz de... Antrenmanlarıma devam ediyorum şiddetini düşürdüm. Antrenmanlarımı yeniden planlamam için nasıl bir yol izlemeliyiz neye dikkat etmeliyiz acaba?

2 Aralık 2009 13:27
Prof. Dr. Volkan Aydın
Beyin ve Sinir Cerrahisi

İyi günler...Özellikle boyun egzersizlerine devam etmelisiniz.. Zamanla antremanlarınızın şiddetini artırabilirsiniz, saygılar Doç.Dr.Volkan Aydın www.drvolkanaydin.com www.spineacademia.com

2 Aralık 2009 19:01