Op. Dr. Nuri BATTAL

5 / 5 | 1 Yorum

Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi

Op. Dr. Nuri BATTAL İstanbul'da Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi alanında hastalarına sağlık hizmeti vermektedir.

Randevu Hattı 0 (850) 433 42 37 Randevu Al
* Standart tarife ile ücretlendirilmektedir.

  Aşağıdan kendinize uygun bir gün ve saat seçerek randevu alabilirsiniz.

  Harita konumu
  İletişim Bilgileri
  Op.Dr. Nuri Battal

  Valikonağı cad. 83-5, Nişantaşıİstanbul/Şişli

  Telefon 0 (850) 433 42 37


  Hakkında

  Özgeçmişi

  Operatör Dr. Nuri M. Battal, 1962 yılında İstanbul’da doğdu. 1980 yılında İstanbul Kabataş Erkek Lisesi’nden mezun olduktan sonra aynı yıl İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’ne girdi ve Ekim 1986 da mezun oldu.

  Aynı fakültenin Genel Cerrahi Ana Bilim Dalı’nın açtığı asistanlık sınavını kazanarak  1987 tarihinde Genel Cerrahi ihtisasına başladı. İhtisası sırasında ABD de Nevada Üniversitesi Genel Cerrahi Kliniği’nde, 1990 yılında 6 ay süre ile research fellow olarak çalıştı.

  Genel Cerrahi ihtisasını 1992 yılında bitirdi ve İstanbul Amerikan Hastanesi El Cerrahisi bölümünde 6 ay çalıştı. Aynı yıl  İ.Ü. Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Acil Cerrahi Ana Bilim Dalı’na tayin oldu ve 3 yıl süre ile burada çalıştıktan sonra 1995 yılında Japon Sağlık ve Eğitim Bakanlığının MONBUSHO bursunu kazanarak Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi ihtisası yapmak üzere Japonya’ya gitti. 3 yılda Kagawa Tıp Üniversitesi Plastik Cerrahi Ana Bilim Dalında ihtisasını tamamlayarak Türkiye’ye döndü.  İ.Ü. Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Ana Bilim dalında 1 yıl çalıştı. Halen serbest hekim olarak çalışmaktadır.
  İyi derecede İngilizce ve orta düzeyde Fransızca ve Japonca bilmektedir.  

  Bilimsel Yayınlar

  1.     Battal NM, Hata Y, Ito O, et al. Reduction of burn-induced gastric mucosal injury by an endothelin receptor antagonist in rats. Burns, 1997 23; 295-299.
  2.     Battal NM, Hata Y, Matsuka K, et al. Reduction of progressive burn injury by using a new non-selective  ETA and ETB receptor antagonist, TAK-044: An experimental study in rats. Plast. Reconstr. Surg. 1997, 99; 1610-1619.
  3.     Battal MN, Hata Y, Matsuka K, et al. Reduction of progressive burn injury by a stable PGI2 analogue, beraprost sodium,  (ProcylinTM): An experimental study in rats. Burns, 22 (7), 531-538, 1996.
  4.     Battal NM, Hata Y, Matsuka, K, et al. Effect of a PGI2 analogue, beraprost sodium,  on burn-induced gastric mucosal injury in rats. Burns, 1997, 23: 232-237.
  5.     Battal NM, Hata Y, Matsuka K, et al. A new experimental model of a true myocutaneous flap in the rat:  The gluteus maximus myocutaneous flap. J. Reconstr. Microsurg. 1997, 13: 251-255.
  6.     Battal NM. and  Hata Y. Beraprost Sodium, a Stable PGI2 Analogue. Br. J. Plast. Surg. 1997, 50(1); 69-70.
  7.     Battal NM. and  Hata Y. A Review on the History of End-to-Side Neurorrhaphy. Plast. Reconstr. Surg. 1997, 99;  2110-2111.
  8.     Battal NM and  Hata Y. A Classic Surgical Method for the Treatment of Axillary Osmidrosis. Plast. Reconstr. Surg. 1997 100 (2); 550-551.
  9.     Battal NM, Hata Y, Matsuka K, It O, and Matsuda H. Cross facial nerve grafting  by end-to-side neurorrhaphy with or without removal of the epineurium in rats. J. Jpn. Plast. Reconstr. Surg.. 16 (9); 641-647, 1996.
  10.  Ito O, Hata Y, Matsuka K, Matsuda H, and Battal NM. Experimental Study of the Role of Pericondrium on Rabbit Costal Cartilage Autografts in Subcutaneous Pockets. J. Jpn. Plast. Reconstr. Surg., 16: 441-447, 1996.
  11.  Cetinkale O, and Battal NM. Reconstruction of the lower eyelid with the tree layer composite island flap. Turkish  J. Plast. Surg. 4; (1), 42- 46, 1996.
  12.  Ito O, Hata Y, Matsuka K, Matsuda H, Battal, NM, and Kurata N. A Case of Intractable Ulcer of Both Lower extremities due to Angiitis Of Affinitive Collagen Disease. Geka Shinryo (Tokyo), 38(7), 859-863, 1996.
  13.  Ito O, Hata Y, Matsuka K, Matsuda H, and Battal NM. A case of Basal Cell Carsinoma Diagnosed as Lentigo. J. Jpn. Plast. Reconstr. Surg., 15: 593-596, 1995.
  14.  Matsuda H, Hata Y, Matsuka K, Ito O, and Battal NM. Experimental study of nerve regeneration in end-to-side nerve coaptation. J. Jpn. Plast. Reconstr. Surg., 15: 910-918, 1995.
  15.  Cetinkale O, Battal NM,  et al. New approaches to the treatment of multible facial bone fractures. J. Turkish National Trauma, 1: (2) 212-220, 1995.

  Hasta Yorumları (1)

  Çok Memnunum

  Kullanıcımız yorum girmemiştir.

  23.12.2014
  1 /1 | Toplam 1 görüş bulundu.

  Bu uzman hakkındaki görüşlerinizi yazın ve uzmana puan verin.


  Makaleler

  Lazerliposuction ve lazerlipoliz

  Uzun yıllardır kullanılmakta olan liposuction yani vakum ile yağ alma işlemi ile vücut konturlarını düzeltme, şekillendirme yapılabilmektedir. Günümüzde de güvenle kullanılan bu teknik ile artık ileri düzeyde gelişmiş ve oldukça başarılı sonuçlar alınmaktadır. Ancak klasik liposuction da işlemin başarısı büyük oranda cerrahın yeteneğine bağlıdır. Ameliyat sonrası düzensizlikler olması, aşırı morarma,... Devamı >>

  Lazer ile estetik kılcal varis tedavisi

  Yüzeysel toplardamarların iç yapılarının bozulması sonucu uzayıp büklümlü, genişlemiş hale gelmesine VARİS denir. Kanı kalbe geri taşıyan damarlara toplardamar denilir. Toplardamarların görevi, dokulardan alınan kanı kalbe taşınmaktır. Atardamarların aksine toplardamarların içinde hassas kapakçıklar bulunur. Bu kapakçıklar, damarların içindeki kanın kalbe doğru, yani tek yönlü olarak geriye kaçmadan... Devamı >>

  Nefertitilift, botox ile yüz ve bouyun gençleştirme

  NefertitiBotox (Botoks), artık oldukça sık olarak estetik müdahalelerde kullanılmakta hatta en sık yapılan estetik tedavi olarak yerini almıştır. Tüm dünyada ameliyatsız yapılan estetik müdehalelerin başında botoks uygulaması gelmektedir. ABD’de 2002 yılında en büyük sağlık otoritesi FDA onayladıktan sonra çığ gibi artan sayılarla insanlar gruplar halinde bu uygulamayı yaptırmaktadır. Botox kolay... Devamı >>

  Meme büyütme (silikon veya sulu protez ile)

  Genetik veya hormonal sebeplerle memelerde yetersiz büyüme, memelerde asimetrik farklar olan, hamilelikler ya da fazla kilo kayıpları sonucu memeleri küçülmüş kişilere uygulanabilmektedir. Meme büyütme ameliyatı genellikle silikon gel veya serum fizyolojikli meme protezleri kullanılarak yapılmaktadır. Silikon protezlerin kanser yaptığını ispatlayacak bir çalışma yoktur. Hastanın kendi yağı kullanılarak... Devamı >>

  Burun estetiği ameliyat süreci

  Burun Estetiği ( Rhinoplasty), günümüzde en sık yapılan estetik ameliyattır. Burun yüz estetik anatomisinin en önemli yapılarından birisidir. Burun estetik görünümünden mutsuzve bunu düzelttirmek isteyen hastalara uygulanır. Kaza veya kanser gibi çeşitli başka nedenlerle oluşan burun hasarlarının onarımı için de uygulanmaktadır. Diğer bazı hastalarda, burun tıkanıklığı (Deviasyon) nedeniyle ameliyat... Devamı >>

  1/4 | Toplam 16 kayıt bulundu.


  Son Cevaplanmış Sorular

  Karın germe ameliyatının ücreti nedir? bende sarkma problemi filan yok sadece sporla ya da diyetle eritemediğim bir göbek sorunum var. vereceğiniz fiyata göre ameliyata karar vereceğim. teşekkürler... Devamı >>

  Merhaba hocam benim gözaltı torbalarım ve morluklarım yaklaşık 15 yıldır var ve bunlardan kurtulmak için ameliyat olmak istiyorum fakat başvurduğum doktor bu operasyonun zorunlu değil keyfi bişey olduğunu iddia ediyor ve beni ameliyat etmiyor ben yıllardır sorulan sorulardan bıktım ve psikolojim tam... Devamı >>

  Merhaba sayin op. dr.nuri battal ben sizi almanyadan yaziyorum. göz alti morlugu icin calmadigim kapi kalmadi almanyada. her konuda benden analiz aldilar yokladilar, sonuclarda tam normal cikti, yani göz morlugu icin bir sebep bulunamadi. acaba siz bana ne tavsiye edersiniz,? yada burda almanyada... Devamı >>

  Hocam bir kızın geçmişinde girdiği bi anal ilişki öğrenilebilir mi ? doğruluk oranı nedir.. Devamı >>

  Merhaba. benim ayak bileklerim yapısal olarak kalın. yani şu an kiloluyum ama daha önceki yıllarda zayıfken de ayak bileklerim bacaklarıma göre çok kalın. bunun için de uygun bir operasyon var mıdır? çünkü makalenizde kalın ayak bilekleri için yağ alma operasyonu uygun görmüşsünüz, yapısal sorunda d... Devamı >>

  1/68 | Toplam 337 kayıt bulundu.  .