Prof. Dr.

Hüseyin NAZLIKUL

0 / 5 | 0 Yorum

Nöroloji (Beyin ve Sinir Hastalıkları), İstanbul / Şişli

45 Profil Görüntüleme

Son 30 günlük profil görüntülenme.

0 Takvim Talebi

Toplam randevu takvimi talebi.

Bu hekim siz misiniz?

Hemen bilgilerinizi güncelleyin

Bilgilerinizi güncelleyin!Bu uzman henüz internet üzerinden online randevu kabul etmiyor.

E-mail adresini bırakın ve uzman internet üzerinden randevu kabul etmeye başlayınca sizi bilgilendireceğiz.

 

Prof Dr Hüseyin NAZLIKUL Hakkında

Özgeçmişi

Prof. Dr. med. Dr. med. Hüseyin Nazlıkul kimdir?

Hüseyin Nazlıkul 1963'te Pazarcık'ta doğdu. Evli ve 2 çocuk babasıdır.

İlkokul eğitimin 2 sınıfından sonra işçi çocuğu olarak Federal Almanya'ya gitti. Orta ve lise öğrenimini Almanya'da tamamladı. Yükseköğrenimine Frankfurt am Main Wolfgang Johann Goethe Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde başlayan Dr. Nazlıkul, öğreniminin bir kısmını İstanbul üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi'nde tamamladı.

09.05.2008 tarihinde Prof. Dr. Dr. Hüseyin Nazlıkul'a, Nöralterapi alanında gösterdiği üstün başarılardan dolayı dünyada bu güne kadar sadece 8 kişiye verilen “Huneke Madalyası” verildi ( Kendisi dünyada bu ödülü alan en genç hekim olma unvanını da taşıyor).

11.01.2010 Hamburg Üniversitesi – Tıp Fakültesi – Tamamlayıcı Tıp - Regülasyon ve Rehabilitasyon Tıbbı ABD Profesörlük unvanını almıştır.

Berlin Üniversitesi Charite Tıp Fakültesinde Tamamlayıcı Tıp ve Epidemiyoloji ve Sosyal Tıp ABD bünyesinde ‘ Tamamlayıcı Tıp ve Regülâsyon Tıbbında Bozucu Alanların Nöralterapi ile Çözümü konusunda” doktora tezi yapmıştır.

Bu doktora tezinde önce akademik sıfatı Prof. Dr. med. Hüseyin NAZLIKUL iken Prof. Dr. med. Dr. med. Hüseyin NAZLIKUL olmuştur.

 


 

Klinikum und Fachbereich Medizin Johann Wolfgang Goethe-Universität Frankfurt am Main (Frankfurt W.J.G. Üniversitesi  Tıp Fakültesi)  çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Bölümü'nde, 1992-1993 yılları arasında, asistanlığını yürüttüğü süre içinde “Perinatal Dönemde AIDS” konusu üzerine doktora yaptı.

Aynı yıllarda Frankfurt Tıp Fakültesi bünyesinde, Alman Ağrı Araştırma Birliği (DGSS: Deutsche Gesellschaft zum Studium des Schmerz e.V.) ortaklığıyla düzenlenen  “Bilimsel Akupunktur” eğitimine katıldı ve 350 saatlik Akupunktur B diploması sahibi oldu. International College of Applied Kinesiology - Deutschland e.V. (İCAK-D) Kineziyoloji de Eğitmen Eğitimini ve 1400 saatlik temel eğitimini tamamlamış bir hekimdir.

1993–1995 tarihleri arasında STÄDTISCHE KLINIKEN OFFENBACH (Offenbach Devlet Hastanesi) bünyesinde çocuk Sağlığı ve Hastalıkları ile çocuk Kardiyolojisi bölümlerinde çalıştı. Bu süre içinde Pediatri Bölüm Başkanı Prof. Dr. med. Ewert'ın önerileri  doğrultusunda “Doğal Yöntemlerle Tedavi = Tamamlayıcı Tıp ve Regülasyon Tıbbı”na yöneldi.

1995-1998 tarihleri arasında “Tamamlayıcı Tıp ve Regülasyon Tıbbı” yöntemleri başta olmak üzere, beslenme, ağrı tedavisi, yara iyileşmesi, manuel terapi, kineziyoloji, fitoterapi, hömopati, spor, koruyucu hekimlik konusunda çalışmalar yaptı.

 “Tamamlayıcı Tıp ve Regülasyon Tıbbı” konusundaki eğitimlerle Medizinische Fakultät Justus-Liebig-Universität Gießen  (Giessen Üniversitesi Tıp Fakültesi) Tamamlayıcı Tıp – Fizik Rehabilitasyon Kürsüsü ve Anestezi Uzmanı ve ADB olan Prof. Dr.Dr. med. Dent. Horst Ferdinand HERGET'in öncülüğünde “İmmün Sistemde Fitoterapinin Yeri” adı altında bilimsel bir çalışma ve daha sonra Hessen Tabipler birliğince yapılan yazılı ve sözlü sınav sonucu Tamamlayıcı Tıp ve Regülasyon Tıbbı = Doğal Yöntemlerle Tedavi Uzmanı oldu.

Prof. Dr. med. H.F. Herget'in öncülüğünde Tamamlayıcı Tıp ve Nöralterapi başta olmak üzere tamamlayıcı tıp konusundan pek çok bilimsel çalışmada Herget'in asistanı olarak yer aldı.

Giessen Üniversitesi Tıp Fakültesi Tamamlayıcı Tıp - Fizik Tedavi Rehabilitasyon Tıbbı ve Ağrı Kliniğinde Prof. Dr. med. Dr. med. dent Horst Ferdinand HERGET ile pek çok çalışmanın içinde yer aldı.

Ünlü Biyofizikçi Dr. rer. med. Wolfgang Ludwig'in yanında yaklaşık iki yıl manyetik alan tedavisi, biyofoton, Proqunat ve online checkup konusundan özel eğitim aldı. EVA konusunda Dr. Lüdwig ile birlikte pek çok program geliştirdi ve Almanya başta olmak üzere pek çok ülkede Bioenformatif Tıp konusunda eğitimler verdi. Geliştirilen bu cihazların yazılım programların hazırlanmasından büyük emek verdi. Manyetik alanın insan sağlığı üzerindeki etkisi ve elektrosmogun insan sağlığı üzerindeki olumsuz etkileri konusundan 10.000 ev ve iş yerinde yapılan incelemelerinin içinde aktif görev aldı. Bioenformatif konusundan Würzburg Tıp Fakültesinde Çalmalarında bilimsel koordinatör olarak görev aldı.

1996 yılından beri aktif koruyucu hekimlik kapsamında Nöralterapi başta olmak üzere, sporcu beslenmesi, kineziyoloji, ozon tedavisi, hipnoz, manyetik alan tedavi, manuel terapi, akupunktur, özelliklede MAPS mikro sistem akupunktur, EAV Akupunktur, hormon tedavisi, timus tedavisi, homöpati, fitoterapi – fitoterapi (şifalı bitkilerle tedavi), tamamlayıcı arınma detoks, şelasyon, meditasyon, uykunun önemi, ortomoleküler tıp  ve biyolojik tıp konusunda pek çok bilimsel çalışmada yer aldı ve bu konuda Avrupa da pek çok bilimsel kurulda aktif çalışmaların içinde oldu.  

Dr. Nazlıkul 2004 yılından beri Bilimsel Tamamlayıcı (Komplementer) Tıp ve Regülâsyon Derneği, Bilimsel Nöralterapi ve Regülâsyon Derneği'nin kuruyucu üyesi ve başkanıdır. Manuel Tıp Derneğinin II. Başkanı ve Bilimsel Akupunktur ve Regülâsyon Derneğinin onursal başkanıdır.

Almanca yayınlanmış 30'un üzerinde tamamlayıcı tıp konusunda makalesi ve 3'ü bilimsel olmak üzere 3 tana halka yönelik rehber niteliğinde kitabın yazarıdır.

Türkçe olarak bilimsel pek çok bilimsel makalenin yanı sıra 4 kitabın yazarıdır.

I.  Akupunktur-Tamamlayıcı Tıp (Nobel kitap evi 2002) adında hekimlere yönelik,

II.  Hayatı Keşfet – Anti Aging Yaşam kılavuzu (Alfa kitap evi 2004),

III.  Gerçek Detoks'u Keşfet (Detay 2007)

IV. Unuttuğum Bedenim – Yurt Yayınevi Nisan 2008

V. Nöralterapi  – Nöbel Kitap Evi Mayıs 2010

VI. 41 Kere Sağlık – Alfa Kitap Evi 2010

Türkiye de Tamamlayıcı Tıp konusundan vermiş olduğu eğitimler için hazırladığı ve kurs esnasından kursiyerlere verilen 16 el kitabının yazarıdır.

Ayrıca Zentralverband der Ärzte für Naturheilverfahren und Regulationsmedizin e.V (ZAEN) = Doğal Yöntemlerle Tedavi ve Regülasyon Tıp Hekimlerinin Merkez Birliği), Alman Ağrı Araştırma ve Tedavisi Cemiyeti ile Avrupa Anti-Aging Derneği'nin aktif üyesi ve eğitim görevlisi olan Dr. Nazlıkul, Alman Beslenme Akademisi'nin (Deutsche Akademi für Ernährungsmedizin) hekimler için vermiş olduğu programlar kapsamında 1997 yılın da beri eğitmenlik yapmaktadır.

IGNH (Internationeler Gesellschaft für Neuraltherapie nach Huneke = Huneke göre uluslararası Nörelterapi derneğinin) bilim kurulu üyesi, genişletilmiş yönetim kurulu üyesi, alman sağlık bakanlığının nöralterapi komisyon üyesi ve eğitmenliğin yanı Türkiye'deki uluslararası Nöralterapi derneği tarafından kabul edilen eğitim yetkisi olan ilk hekimdir. Türk Hekimlerine Nöralterapi Eğitimini veren ve bu konuda Uluslar arası saygınlığı olan önemli bir bilim adamıdır.

IGNH”in Türkiye'de eğitmelik yetkisi olan hekim sayısı beştir bu yetkiye elden eden tüm hekimlerin de eğitmenidir. Nöralterapi eğitimlerini Türkiye de hekimlere öğreten ve eğitimlerini veren ilk bilim insanıdır. Türkiye'deki Nöralterapi Derneği başkanıdır.

2006 mayıs ayından Türkiye de ilk kez düzenlenen I.Uluslararası katılımlı Nöralterapi kongresi başkanlığını yapmıştır. Bu kongre TTB tarafından 16,5 saat kredilenmiştir.

2006 haziran ayı içinde Türkiye'de gerçekleştirilen ilk ozon kongresi bilim kurulundan yer almış ve kongrenin bilimsel olması konusundan aktif görev üstlenmiştir.

Ekim 2006 İstanbul da GATA bünyesinden gerçekleştirilen ilk bilimsel Anti Aging Sempozyumun bilim kurulu üyesi ve düzenleme komitesinde yer almıştır. Anti Aging'de tamamlayıcı tıbbın yeri ve önemi, detoksun bilimsel dayanakları hakkından iki kapsamlı sunum yapmıştır.

Kasım 2006 içinde İstanbul'da gerçekleşen XVII. FT çubukçu günlerinde osteartrite Tamamlayıcı Tıp ve Regülâsyonla çözüm ve Nöralterapi hakkından bilimsel sunum gerçekleştirmiştir.

BARNAT adında tamamlayıcı tıp konusundan hekimlere yönelik tek bilimsel derginin bilimsel başkanlığını ve derginin editörlüğünü 8 sayıda başarıyla yürütmüştür. 9 sayıda güçlenen ve kapsamı genişleyen BARNAT Dergisinin Bilim ve Yayın Kurulu Başkanlığını yürütmektedir.

2004 bu yana her yıl bir Nöralterapi ve Tamamlayıcı Tıp Sempoziyomu organize etmekte ve Türk hekimlerine Nöralterapi başta olmak üzere Tamamalayıcı Tıbbın bilimsel metotları konusundan gelişim eğitimleri vermektedir. Nöralterapi ve Tamamlayıcı Tıp adına gerçekleştirdiği bu sempozyumların tamamı TTB tarafından bilimsel olarak kredilendirilmektedir.

Halen Almanya'da bulunan Aktif Koruyucu Hekimler Birliği'nin yönetiminde yer almakta ve bu konudaki çalışmalarına devam etmektedir. Dünyadaki Regülâsyon tıbbının gelişme ve geliştirme çalışma grubu üyesi ve içinde aktif çalışanıdır.

Her yıl Almanya'da gerçekleşen Freudenstadt da Tamamlayıcı Tıp ve Regülâsyon haftası ve Baden Baden da gerçekleşen Deneyimsel Tıp haftasından yer almakta dönem dönem bilimsel makaleler sunmanın yanı sıra Nöralterapi başta olmak üzere, MAPS, Akupunktur, Kineziyoloji, Manuel terapi, Manyetik alan terapisi, Şelasyon, Torakal blokajın yeri ve önemi, EAV, Hömoakupunktur, Sağlıklı ve dengeli beslenme konusunda kurslar vermektedir.

1997 yıllından beri her yıl Bad Mainberg Nöralterapi Haftası kapsamında bilimsel programın oluşmasını gerçekleştiren kurum içinde yer almakta ve uzun süredir Nöralterapi uygulayan hekimlere daha derin enjeksiyon teknikleri eğitimi vermektedir.

Greifswald Tıp Fakültesi bünyesinde 2 yılda bir Anatomi kürsüsünde geliştirilmiş topografik anatomi ve Nöralterapi eğitimleri vermektedir. 

Türkiye'de 2003 yılında başlayarak Nöralterapi başta olmak üzere, Aurikulterapi, Akupunktur, Kinezioloji, Manuel terapi ve Manuel Muayene, Kombine terapiler, Manyetik alan terapileri, Detoks, Şelasyon, Anti Aging adı altında 84 üzerinde en azı iki gün olmak üzere hekimlere yönelik kurslar organize etmekte ve eğitim vermektedir.

Her yıl Ağustos-Eylül ayından Tamamlayıcı tıpla uğraşan hekimlere deneyimlerini paylaşmak 4 günlük bir program sunmaktadır. Bu Program dâhilinde yurt dışında konunun uzmanlarında iştirak etmektedirler.

2000 yılından beridir her yıl Avusturya'da düzenlenen Nöralterapi Forumu kapsamından bilimsel sunum yapmakla beraber bilimsel çalışmaların gözlemcisi durumundadır.

Halan Hamburg Üniversitesi Tıp Fakültesi ve Berlin Üniversitesi Charite Tıp Fakültesinde Tamamlayıcı Tıp ve Epidemiyoloji ve Sosyal Tıp ABD bünyesinde doktora yapan 8 tıp öğrencinin tez danışmanlığını yürütmektedir.

24-29 Ekim 2007 tarihleri içinde Antalya'da gerçekleşen 21. Fizik Tedavi Kongresinde Nöralterapi konulu sunum ve kapsamlı bir kurs organizasyonu gerçekleştirmiştir. Bu Kurs kapsamından Almanya'da 3 Nöralterapistin katılımını sağlamıştır.

13-17.Şubat 2008 Freudenstadt – Almanya'da gerçekleşen 114 Tamamlayıcı Tıp ve Regülasyon Kongresine konuşmacı ve eğitmen olarak katıldı.

44-54 IGNH Nöralterapi Kongrelerinde her zaman en az bir bilimsel konuşma ve workshop yaptı.

8-11.Mayıs 2008 tarihleri arasından Türkiye'de yapılan II. Uluslararası Kongresinin Organizatörlüğünü ve Kongre Başkanlığını yapmıştır.

28-31.08.2008 tarihleri ararsında III. Bodrum Nöralterapi Sempozyumun Başkanlığını yapmıştır.

4-6 Haziran 2009 V.Dünya Fizik Tedavi Kongresinde Workshop yapmıştır

11-13.09.2009 5. Nöralterapi Sempozyum Başkanlığı yapmıştır.

Aralık 2009 Ozon kongresinde bilimsel sunum yanında bilimsel oturum yönetmiştir.

42 çubukçu günlerinde Stomatogentik istem konusundan bilimsel sunumla katkıda bulunmuştur.

İki dönemdir İ.Ü.T.F Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Kürsünün tamamlayıcı ve destekleyici tıp konusundaki eğitimler vermektedir.

Şimdiye değin Nöralterapi başta olmak üzere, Manuel Tıp, Akupunktur, Kineziyoloji ve Tamamlayıcı Tıp konu ağırlıklı 7 Kongre de Başkanlık, 5 Kongre de Eş başkanlık ve 12 Sempozyum başkanlığı yapmıştır.

Günlük gazetelerden çıkan yazılarının yanı sıra daha önce üç yılda fazla bir zaman içinde Kanaltürk TV her Cumartesi saat 10.00 halka yönelik tamamlayıcı tıp başta olmak üzere ‘Hayatı Keşfet' adında bir sağlık programı yapıp sunmuştur.

Dr. Nazlıkul yaklaşık olarak 2 yıldır www.imedya.tv Hüseyin Nazlıkul'la sağlık adında haftalık 15 dk bir program yapmaktadır.

2004 yılından beri Türk hekimlerine tamamlayıcı tıp konusunda eğitmek adına 89 eğitim programı gerçekleştirmiştir. Bu eğitimlerin en kısası 20 saat olmuştur.

3-6 Haziran 2010 İstanbul da gerçekleşecek olan III.Nöralterapi Kongresinin ve Eylül 2010 Tamamlayıcı Tıp ve Nöralterapi Sempozyumun başkanlığına üstlenmiştir.

www.doktorlariz.com, www.noralterapi.com.tr, www.huseyinnazlikul.com ve www.naturelsaglik.com.tr internet ortamında düzenli sağlık yazıları yazmaktadır.

Prof. Dr. Dr. Hüseyin NAZLIKUL

 

Uzmanlık Alanları

Doktor Hakkında Yapılan Yorumlar (0)

Doktor hakkındaki değerlendirmeler yalnızca hastalar/danışanlar tarafından yapılabilmektedir.
0 /0 | Toplam 0 görüş bulundu.

Bu doktor hakkındaki görüşlerinizi yazın ve uzmana puan verin.

Doktorun Yayınladığı Makaleler

1/4 | Toplam 20 kayıt bulundu.


Doktor Tarafından Son Cevaplanan Sorular

Boynum dakı damarlar hep sert beynımı etkılıyor gıbı konusrken cenem de kaymalar oluyor hastalıgım nedır kalbım de ufak bır delık var kalp damar la mı ılgılı cevaplarsanız sevınırım Devamı >>

Hüseyin bey merhaba, bir gün içerisinde belirli aralıklarla sağ ense kökümde geçici uyuşma ya da ağrı oluyor. nedeni nedir , yardımcı olabilir misiniz? Devamı >>

Hocam merhaba; 1 aydır sol kulağım çınlıyor ve buna bağlı olarak beynimde sabit biryer olmaksızın değişkenli olarak zonklama oluyor.. elimi zonklanan yere koyunca damarın yerinden çıkıcakmış gibi attığını hissediyorum ama şiddetli bir baş ağrısı yok...güzel günler dilekleriyle.. Devamı >>

Huseyin bey iyi gunler.76 yasindaki babannem 7 gecedir beyne pihti atmasi dolayisiyla yogun bakimda.konusmasini kaybetti.gozlerini hic acmadi.sadece sese iniltiler halinde tepki veriyor.sag tarafindan beyin felci oldugu soylendi.gozunun biri de gorme yetenegini kaybetti.akcigerleri ve beyne oksijen... Devamı >>

Merhaba hocam ben yaklaşık 3 ay önce bir kere bayılma yaşadım epilepsi olabilir dediler gerekli tetkikler yapıldı. ama bir şey çıkmadı. yinede bir daha olmaz diyemeyiz dediler.. tetikleyici şeyler yapmayın denildi. sürekli alkol alan biri değilim sadece özel günlerde, ama yeni yılda arkadaş orta... Devamı >>

1/2 | Toplam 9 kayıt bulundu.


.