Doç. Dr. Zeki TUNÇ

0 / 5 | 0 Yorum

Göz Hastalıkları

Doç. Dr. Zeki TUNÇ İstanbul'da Göz Hastalıkları alanında hastalarına sağlık hizmeti vermektedir.

Randevu Hattı 0 (850) 811 37 67 Randevu Al
* Standart tarife ile ücretlendirilmektedir.

  Aşağıdan kendinize uygun bir gün ve saat seçerek randevu alabilirsiniz.

  Harita konumu
  İletişim Bilgileri
  Laser Fako Göz Kliniği

  Kültür Mah. Küçük Çamlık Sitesi A1 Blok D:3 Etiler /İstanbulİstanbul/Beşiktaş

  Telefon 0 (850) 811 37 67


  Hakkında

  Özgeçmişi

   

   

  01 Ocak 1961 Düzce doğumlu, 1979-1985 yılları arasında Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakülte'sinde Tıp eğitimi almıştır. Oftalmoloji İhtisasına, 1988 yılında Pierre et Marie Curie Üniversitesi PARIS Vl'da başlayıp, Necker ve Laennec Tıp fakültesi hastaneleri ve Centre National d'Ophtalmologie des Quinze Vingts PARIS'de asistanlık yapmıştır. Asistanlık dönemindeki başarılarından ötürü PARIS XII Üniversitesi'nde "Chef de Clinique" olarak Refraktif Cerrahi (miyopi, hipermetropi ve astigmatizma tedavisi) Sorumlusu sıfatıyla çalışmıştır.
   

  Laser Eximer tedavisinin Fransada'ki öncülerindendir. Ayrıca orbito-palpebral cerrahi formasyonu da olan Dr.Tunç, bu konuda kendi adıyla anılan "Skleral Otogref ile Eviserasyon Tekniği"ni tanımlamış ve bu tekniğin dünya oftalmoloji literatüründe yer almasını sağlamıştır. Bu yeni eviserasyon tekniği otoriteler tarafından onaylanmış ve 1997 yılında, Fransa'da Orbito-palpebral cerrahi yüksek ihtisas tezi olarak hazırlanmıştır. Tunç Eviserasyon Tekniği aynı zamanda Türkiye'de 1998 yılında Göz Uzmanlık tezine konu olmuştur ve başarılı bulunmuştur.
  1995 yılında Fransa'da damlayla dikişsiz Fakoemülsifikasyon katarakt operasyonlarına başlayan ilk cerrahlardandır.

   

  1997 yılında, Paris'teki çalışmalarını sürdürürken Metropolitan Florence Nightingale Hastanesi Göz Servisini kurması teklif edilmiş, bunun üzerine Türkiye'ye dönmüştür. 1997 yılında Fakoemülsifikasyon tekniğini Topikal anestezisiyle (iğnesiz damlayla anestezi) Türkiye'de bütün hastalarına uygulayan ilk doktordur. Iğnesiz anestezi ve Quick-Chope Fako tekniği ile dikişsiz ve pansumansız katarakt operasyonunu gerçekleştirmek üzere Live Surgery (toplantı esnasında canlı cerrahi) toplantılarına Fransa ve Türkiye'de davet edilen nadir cerrahlardandır.
  Lazer'le miyopi tedavisine 1991 yılında Fransa'da ilk başlayanlardan olup Fransız Sağlık Bakanlığının Homologasyon çalışmasına katılmış tek yabancıdır. Halen miyopi, hipermetropi ve astigmatizma tedavisini LASİK ve Femtosecond laser teknolojileri ile gerçekleştirmektedir.


  Neodymium-YAG Laser ile katarakt operasyonu diğer ismi "LASER-FAKO" ile ilgili çalışmaları ve pratik uygulamaları ile bu konudaki dünyadaki öncülerdendir ve Laser-Fako için Tunç Laser Fako Probunu geliştirmiştir. Amerikan Paradigm firması, Laser-Fako tekniği ile ilgili katkılarından ötürü, firma araştırma doktoru ve tanıtım cerrahı gurubu üyesi seçmiştir.


  Türkiye'de ilk defa 1997 yılında intrastromal ring (korneal halka) ile geriye dönüşümlü miyopi cerrahisine başlamıştır. Bu tecrübelerini Keratokonüs gibi tedavisi henüz mümkün olmayan bir hastalıkta "İntrastromal Ring" uygulamasına başlamış ve bu konuda dünyada öncülük etmiştir... 8 Mayıs 2000'de Paris'te Fransız Oftalmoloji KongresindeKeratokonüs'te İntrastromal Ring tedavisinin sonuçlarını ilk kez rapor etmiştir ve yurt dışında yayınlanmıştır. Ayni tarihli Paris kongresinde de Tunç Eviserasyon Tekniğinin beş yıllık sonuçları Fransız ekip tarafından sunulmuş ve tekniğin yüksek başarısı tekrar vurgulanmıştır. 10 Mayıs 2002 tarihinde Keratokonüs tedavisindeki başarının kalıcılığı üzerine yine Paris'te kongrede bildirisini sunmuştur ve Kasım 2003 tarihinde de Journal Français d'Ophtalmologie dergisinde yayınlanmıştır.
   

  Katarakt ve Refraktif Cerrahisi'nde bütün gelişmeleri yakından takip etmekte olup, Türk Oftalmoloji Derneği, Societe Française D'Ophtalmologie, American Academy of Ophthalmology, European Society of Cataract and Refractive Surgeon, American Society of Cataract and Refractive derneklerine üyedir. Katarakt ve Refraktif cerrahilerine katkılarından dolayı Türk Oftalmoloji Derneği Katarakt ve Refraktif Birimi Aktif Üyeliğine seçilmiştir. Fransız Oftalmoloji Derneği tarafından Türk Delegesi olarak seçilmiştir.


  Dr. Zeki Tunç'un, bilimsel eser dosyasındaki yayınlarının kalitesi, oftalmoloji bilimine yaptığı katkılar ve çalışkanlığının bulunduğu yerlerde takdir edildiği göz önüne alınarak, uyumlu kişiliği ile yardımcı doçent kadrosuna atanmıştır.2012 yılında doçentlik sınavını başararak doçent ünvanı almıştır.

   

  Hobileri arasında motosiklet, snow board, kayak, tenis, yüzme ve rüzgar sörfü vardır.

  Uzmanlık Alanları

  Hasta Yorumları (0)

  0 /0 | Toplam 0 görüş bulundu.

  Bu uzman hakkındaki görüşlerinizi yazın ve uzmana puan verin.


  Makaleler

  Katarakt operasyonu

  Hasta yatışı Hasta randevu saatinde, hasta kabul bankosuna başvurarak yatış işlemlerini yaptırır. Hastanın yatıcağı kat ve odabelirlenir. Hasta aç karına gelmiştir. Yanında... Devamı »

  Katarakt ameliyatı hakkında sık sorulan sorular...

  • Ameliyat hangi yöntemle yapılıyor? Fakoemülsifikasyon yöntemi ile ( halk arasında lazer olarak biliniyor), iğnesiz (damla ile uyuşturularak) ve dikişsiz yapılıyor, göz... Devamı »

  Lasik tedavisi

  Operasyonun seyri • Operasyondan 10 dakika önce göze uyuşturucu damla konulur. • Göz ve göz kapakları sterilize edilir. • Hasta laser odasına alınır. Otomatik Microkeratom... Devamı »

  Keratokonüs tedavisi

  Keratokonüste Halka (Ring, INTACS, Keraring) Tedavisinin Gelişimi Gözün kırma gücü en yüksek olan tabakası gözün ön yüzeyindeki şeffaf tabaka olan kornea tabakasıdır. Kornea’nın... Devamı »

  Glokom

  Göz tansiyonu yüksekliğine bağlı olarak görme sinirinin harabiyetine glokom denir. Glokomun en önemli özelliği başlangıç döneminde hiç bir belirti göstermemesidir. Göz tansiyonunda... Devamı »

  Glokom tedavisi

  Glokom tipine göre tedavide farklılıklar vardır. Açık açılı glokom tedavisi; En sık görülen glokom tipi olduğunu daha önce söylemiştik. Tedavi şeması aşağıdaki gibi özetlenebilir.... Devamı »

  1/2 | Toplam 7 kayıt bulundu.


  Son Cevaplanmış Sorular

  Mrb hocam ben bir hafta önce muayne oldum göz derecem bir derece miyop ve bir göz0.25 ve 0.50 derece astigmat merak ettiğim ben 27 yaşındayım ve iş yerimde sürekli pc başındayım göz derecem artarmı gözlük pek tercih etmediğim bir aksesuardır bunun için kesin çözüm olarak ne yapmalıyım gözrme sor... Devamı >>

  22 yaşındayım keratokonus şüphesiyle doktora gittim kornea kalınlığım 560 diklik 47 çıktı astigmatım ve miyopum her iki gözümde de yaklaşık 4 er derece astigmat 4 er derece miyop ve gözlük numaralarım pek değişmemiş sadece akslar biraz değişmiş keratokonus teşhisi koymadı ama takibe aldı 1-2 sene as... Devamı >>

  Merhabalar... zeki bey sorum şu; ben çocukluğumdan bu yana yüksek dereceli gözlük kullandım (sağ 8.00 2.25-10 sol 9.00 2.75-165 bunlar reçetemden yazdığm dereceler) son 6 aydır da lens kullanıyorum. artık lensler gözümü rahatsız etmeye başladı ayrıca astiğmatımda var. ben lazer tedavisi olmak istiy... Devamı >>

  Hocam saygılar evvelkı cevabınız ıcın tesekkurler yapılan tetkıkte sol gozde katarak baslangıcı var dedı ılerı derece mıyopı var ayrıca sekerım var sag gozle net goruyorum ne yapmam lazım onerınız ıcın tesekkur gozum -8de katarakt tamamen kapandıgı zamanmı amelıyat olmalıyım dıger gozun durumu ne ol... Devamı >>

  Merhaba zeki bey benim merak ettiğim göz damarların da dolgunluk ne demektir? nelere yol açabilir? gittiğim göz doktoru göz damarlarımın dolgunluk olduğunu ve daha önce geçirdiğim hastalığı da göz önüne alarak ilaçlı beyin mr istedi ama gebelik şüphesi olduğu için erteledik daha önce geçirdiğim raha... Devamı >>

  1/14 | Toplam 70 kayıt bulundu.  .