ke
Soru Sahibi
17 Ağustos 2021 10:28

zoratanin tedavi sonrası

hocam merhaba, ben 6 ay zoratenin tedavisi gördüm. Temmuz ilk hafta tedavim bitti aktif çıkan sivilcem yok fakat yanaklarımda sivilcelerin kalan izleri kızarıklık şeklinde kaldı.İlk zamanlar daha mor renk olarak görünen kızarıklık gün geçtikçe açıldı renkleri ama kalan lekeler için ne yapmalıyım. Doktorum expigment yazdı fakat düzenli kullanmıyorum.

1 cevap
Cevaplar (1)

Kızarıklıklar için C vit+ çinko içerikli efervesan takviyeler oldukça başarılı ve hastalarıma öneriyorum. Yine kızarık bölgelere akşamları C vit serum sürülebilir. Uzun süren ve geçmeyen kızarıklıklarda dual Yellow Lazer uygulaması başarılıdır. Akne izi ve çöküntülerde topikal tedaviler etkisiz olmakla birlikte iğneli RF, PRP, dermapen-roller uygulamaları, Fraksiyonel CO2, erb yag lazerler sıklıkla tedavilerimizde kullandığımız yöntemlerdir

18 Ağustos 2021 12:02