gm
Soru Sahibi
14 Eylül 2021 10:57

Zona tedavısı

Hocam öncelikle kolay gelsin sizin gibi işinin ehli doktorlara ihtiyacımız var. Annem 76 yaşında yaklaşık 3,5 yıl önce belinin arka tarafında zona çıktı 3 kez farklı doktorlara gitmemize ilaç krem v.s. kullanmamıza rağmen dışardan bir kusur görülmesede, sorun geçmiş gibi görülsede annem içerde ağrının hala ilk günkü gibi devam ettiğini, sanki derisinin sertleştiğini ve eğlip bükülünce kırılıyormuş gibi olduğunu, ayrıca ara ara yanmalar gerilmeler olduğunu iletiyor. Bu konu ile ilgili bir yorum yada çözüm öneriniz varmıdır acaba. Gelsek birşey yapılabilirmi. Şimdiden çok teşekkürler.

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Nurettin Lüleci
Anestezi ve Reanimasyon , Algoloji (Anestezi ve Reanimasyon)

geçmiş olsun hastanızın zona ağrısı komplikasyon olarak post herpetik nevraljiye dönüşmüş . bu tür nöropatik ağrıları kontrol etmek sıkıntılı bir süreç mutlaka birşeyler yapmamız gerekli.

18 Eylül 2021 09:34