AN
Soru Sahibi
9 Mayıs 2019 20:37

Zona Hastaliginda agrilar

Hayirli aksamlar Avni Hoca, Babam 13.Nisanda Zona hastaligina yakalanmis. O ara Istanbulda ikamet ediyordu ve hastaligi allerji sanmis ve dr.a gitmeyi bir kac gün geciktirmis. Istanbulda bir hastanede dogru tedavi yapmamislar ne yazikki. Kendisi yalnizdi ve izindeydi, sonra acil biletle almanya geldi, burada yasiYor normalde. Yasi 71 olacak, ama kendisine iyi bakan dinc birisiydi taki su hastaliga yakalanana kadar. 20.Nisanda almanyaya geldi ve tedavi baya ilerlemisti,burda hastanede yatti ve sürekli agri ilaclari veriyorlar ama sanki bu agrilar kalicak gibi. Hafta sonu 4 hafta olmus olacak ve bu agrilarin kronik agri olarak ömür boyu kalacagindan korkuyoruz hepimiz. Sizi internetten kiz kardesim arastirirken bulmus. Bu agrilar ne kadar süre icerisinde tedavi ediliyor. Size gelmis olsak randevü zamani uzunmu ve ne kadar zamanla gelmemiz gerekiyor. Almanyadan tedavi icin gelecegiz kismetse babami size getirecegiz. Cok kisinin derdine deva olmussunuz, bizede umut oldunuz hocam. Simdiden cok tesekkür eder ve hayirli aksamlar dilerim. Saygilarimla

2 cevap
Cevaplar (2)
Prof. Dr. Avni Babacan
Anestezi ve Reanimasyon , Algoloji (Anestezi ve Reanimasyon)

Necmiye hanımefendi hala babanız sıkıntılı ise görelim derim gelebilirse selam saygı sevgi avni hoca

23 Mart 2020 09:30
AN
Soru Sahibi

Hocam cok tesekkür ederim ama su anda kendisi almanyada ve agrilari var hala. Batiyor gibi yaniyor gibi diyor kiyafet giydiginde. Üzeri ciplakken daha az sorun galiba. Su anda sabahlari Pregabalin 150 mg kullaniyor yatmadanda 300 mg aliyor. Birde daha yeni olarak almanyadaki Sinir Dr. 25 mg Amitriptylin verdi, tansiyonunu cikardi ve biraktik, su anda burada dr. lara gitmek cok riskli, hastalik acisindan ama tahmin tansiyonu o cikardi. Ve bu agrilar babamda genel olarak tansiyon cikardi kontrol altina almasi cok zor oldu. Size cok gelmek istedi ama bir türlü olmadi, yardimcinizla görüsmüs herhalde telefonda. Su anda su hastaliktan dolayi zaten giris cikislar engelli ve bagisikligi düsük olabilir diye suan korkuyoruz zaten. Allah nasip ederse su virus salginindan kurtulursak muhakkak gelecegiz. Hatta kendisi size gelecekti bu durumlar olunca Türkiye‘ de yalniz kalmasin diye acil buraya getirdik bir durum olursa yalniz olmasin orada diye. Allah hepimizin yardimcisi olsun. Hayirli günler dilerim Hocam

23 Mart 2020 17:33
Prof. Dr. Avni Babacan
Anestezi ve Reanimasyon , Algoloji (Anestezi ve Reanimasyon)

selam tabiki benim yaklaşımım ilaçolmayacak,ben iğnelerle sinir blokajı ve ozon yapacağım .Dolaysıyla ilk fırsatta bana ulaşırsanız gereğini yaparım ızdırabını keseriz sevgi saygı avni hoca *** *** **

27 Mart 2020 10:02