ab
Soru Sahibi
20 Eylül 2021 18:49

Zona biontech

Saygıdeğer hocam çok önemli bir konu var ama konuya kimse hakim değil sizden tecrübelerinizi dayalı bir bilgi istiyorum.ben zona oldum hafif seyretti ama karın bölgesi sağ kadranda çıktı demir 2 cm çapında doktor zostex ilaç verdi ilacı hep kullanmadim 4 gün aldım sadece 7 günlük tedaviydi çabuk geçti yaralar su toplamadi.yanliz sorun şu ki biontech aşımı yaptırmamıştim.yaotirmak istiyorum ama zostex ağır bir antiviral ilaç sanırım biontech aşı ile etkilesime girer mi. öldürücü birbetki yapar mı bende.ilaci bırakalı 5 gün oldu sizce ne kadar zaman sonra aşımı olmalıyım bir de biontech bende zona gecirdigim için ağır etki yapıp zona yi tekrar tetikler mi acaba biontech yan etkilerinde zona olduğu için soruyorum cevabınız çok değerli saygılarımla

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Murat Emin Güveli
Tıbbi Onkoloji , Dahiliye - İç Hastalıkları

Merhaba Aşınızı bir ay sonra olsanız daha iyi olur. Bu konuda net bir bilgi henüz yok.

20 Eylül 2021 20:28