KM
Soru Sahibi
1 Eylül 2017 18:28

Zofer 8 mg

Merhaba 7 haftalık hamileyim bulantılarım çok var bu yüzden doktorum zofer 8mg verdi fakat içinde hamilelerin kullanılması tehlikelidir yazıyor kullanmaya devam edebilirmiyim yada başka bir öneriniz varmı

1 cevap
Cevaplar (1)
Op. Dr. Hakan Kılavuz
Kadın Hastalıkları ve Doğum

Merhaba; Hiç bir ilacın gebelik sırasında güvenilirliği yüzde yüz değildir. Ancak zorunlu hallerde bazı ilaçlar riskleri göz önüne alınarak kullanılabilir. Siz de doktorunuzun tavsiyesi ile ilaç kullanabilirsiniz. Konu hakkında detaylı bilgi almak için; http://izmirkarsiyakakadindogummerkezi.com/gebelik-bulantilari-hiperemezis-gravidarum/ adresini ziyaret etmenizi öneririm. Sağlıklı günler dilerim.

1 Eylül 2017 18:35