DE
Soru Sahibi
16 Ağustos 2015 14:03

Zirkonyum kaplama sonrasi agrilarim

Doktor bey, zirkonyum kaplamalarim takilali 17 gun oldu ama daha ilk gun gibi agrilarim devam ediyor ve yumusak besinler disinda cigneyemiyorum. 21 dis yapildi, ozellikle 4 dis tum agrilari baslatiyor sanki. Bu normal bir durum mu? Bazi insanlar daha gec mi iyilesir? Sabrim tukendi agri kesici icmekten de biktim. Tesekkurler cevabiniz icin.

2 cevap
Cevaplar (2)
Dr. Dt. Can Engin Durmaz
Diş Hekimi , Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi

Ağrının bu kdar uzun sürmesi normal değil.Ancak lütfen bu sorularınızı doktorunuza sorunuz.Size en sağlıklı cevapları o verecektir.

28 Ağustos 2015 19:01
DE
Soru Sahibi

Can bey ben Afrika'da yasiyorum inanin kronlarimi yapan doktora hergun sordum hatta tekrar Turkiye'ye gittim, 6 disime kanal yapip gonderdi, bir tanesinede burada kanal yapildi.Ben asil sorunun ozellikle alt cenemde diseti hastaligim oldugunu ve genel olarak dislerimin sallandigini, yapilan kopru kronlardan sonra disetlerinin dislere tutunmadigini bu yuzden bunca aciyi cektigimi yeni ogrendim. Dislerimi yaptirdiktan sonra ki 5. ayim bu altta kanal yapilmamis 3 disim kaldi hergun agriyorlar kanal yapilmislarin ise dipleri hafif sisiyor. Bugun yine baska bir disciye gittim antibiyotik onerdi ve 5 dk suren bir temizlik yapti. Bu kadar izdirap ve maddi kayiptan sonra hic bir yere varamiyorum ve sanirim daha buyuk sorunlar beni bekliyor. 5 aydir sadece yumusak besinleri cigneyebiliyorum ve soguk sicak hassasiyeti devam ediyor. Bu isin tedavisi var mi doktor bey?

10 Kasım 2015 16:09
Dr. Dt. Can Engin Durmaz
Diş Hekimi , Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi

Bir dişeti(periodontoloji uzmanına muayene olmanızı salık veririm.Geçmiş olsun.

10 Kasım 2015 17:46