AD
Soru Sahibi
5 Mayıs 2016 14:26

zirkonyum diş sızlama

Merhaba hocam, 4 ay önce üst 8 dişime zirkonyum yapıldı. ancak ön iki dişimin bir tanesinde 3 gündür sızlamaya benzer ve bir zonklama var karıncalanma gibi. ağrım yok yemek yerken,sıcak veya soğuk bişey içerken bir problemim yok. diş etlerimde normal görünüyür aynada. Sizce sorunum nedir? Bu sızlama (karıncalanma,sıkışmış hisssi) ağrıya dönüşür mü? ve kanal tedavi gerekirse kaplamalar sökülüp geri takılabilir mi? Konuyla ilgili yardımlarınızı rica ederim?

2 cevap
Cevaplar (2)
Uzm. Dr. Dt. Emre Eti
Diş Hekimi , Endodonti (Kanal Tedavisi)

İyi günler Didem Hanım. Belirtiler kaplamanın altındaki dişte hassasiyeti ve dolayısıyla tedaviyi işaret ediliyor. Kaplama çıkarmadan da tedavisi bir endodontist tarafından yapılabilir. Geçmiş olsun , gelişmelerden haberdar ederseniz sevinirim, Görüşmek üzere.

7 Mayıs 2016 13:12
AD
Soru Sahibi

Cevabınız için çok teşekkür ederim. Doktoruma gittim bekle gör yöntemiyle ilerliyoruz ve şuan sızlama yada herhangi bir problem yok. İlerleyen zamanlarda bir problem çıkmamasını umarım. Tekrar teşekkür eder iyi çalışmalar dilerim.

17 Mayıs 2016 23:09
Uzm. Dr. Dt. Emre Eti
Diş Hekimi , Endodonti (Kanal Tedavisi)

Rica ederim Didem Hanım. Tekrardan geçmiş olsun dileklerimi sunarım.

26 Mayıs 2016 15:23