CB
Soru Sahibi
14 Ocak 2021 12:23

Zeytin cekirdegi

Merhaba hocam, kızım 5 yaşında zeytin çekirdeği yuttu bir zararı olur mu hocam, bilgi verirseniz çok memnun olacağım , şimdiden teşekkür ediyorum.

4 cevap
Cevaplar (4)
Prof. Dr. Ünal Zorludemir
Çocuk Cerrahisi , Çocuk Ürolojisi

Sayın Betül Cavlan, mesajınızı şimdi gördüm. Sanırım şimdiye kadar kakası ile çıkarmıştır. Ancak nefes borusuna kaçanı tehlikeli olurdu zaten. Geçmiş olsun.

18 Ocak 2021 08:52
CB
Soru Sahibi

Teşekkür ederim hocam, cevap verdiginiz için, takip ediyorum ancak halen çıkmadı. Çok ufak zeytin çekirdeği idi . Cikmamasi durumunda bir zararı olur mu yoksa muhakkak cikar mi?Tekrar teşekkür ederim.

21 Ocak 2021 01:17
Prof. Dr. Ünal Zorludemir
Çocuk Cerrahisi , Çocuk Ürolojisi

Sayın Betül Cavlan, bu yazınızı yeni gördüm. Sanırım bugüne kadar çıkmıştır zeytin çekirdeği. Haberinizi bekliyorum. Sağlıklı günler dileğimle.

26 Ocak 2021 22:43
CB
Soru Sahibi

Merhaba hocam, çıkmadı maalesef, zeytin cok ufakti , çekirdekte çok ufak, belki de ben anlayamadım çıktığını ama çok dikkat ediyorum, çıkmasa zarari olur mu acaba ?İlginiz için çok teşekkür ederim.

26 Ocak 2021 23:16
Prof. Dr. Ünal Zorludemir
Çocuk Cerrahisi , Çocuk Ürolojisi

Çok ufaksa çıkışını gormemeniz ihtimali fazla. Nefes borusuna kalsaydı öksürükle kendini belli ederdi. Gerçekten yutma şeklinde ise, yani midesine gittiyse o kadar küçük bir şey sıkıntı vermeden çıkmıştır. Tekrar geçmiş olsun.

27 Ocak 2021 08:45
Prof. Dr. Ünal Zorludemir
Çocuk Cerrahisi , Çocuk Ürolojisi

Çok ufaksa çıkışını gormemeniz ihtimali fazla. Nefes borusuna kalsaydı öksürükle kendini belli ederdi. Gerçekten yutma şeklinde ise, yani midesine gittiyse o kadar küçük bir şey sıkıntı vermeden çıkmıştır. Tekrar geçmiş olsun.

27 Ocak 2021 08:45
CB
Soru Sahibi

İçimi rahatlattıniz hocam,Allah razı olsun. Cok teşekkür ederim. İyi günler dilerim.

27 Ocak 2021 09:25
Prof. Dr. Ünal Zorludemir
Çocuk Cerrahisi , Çocuk Ürolojisi

Tekrar geçmiş olsun.

7 Şubat 2021 09:06