BE
Soru Sahibi
17 Temmuz 2014 01:58

zatürre

iyi akşamlar.5,5 yaşındaki oğlum ateşi olduğu için doktora getirdim ateş en fazla 38 oluyodu.kan tahlili yapıldı crp 12 çıktı röntgen çekildi sağ ciğrein altında intihap var dendi 4 gün hastanede yattık oğlumun genel durumu çok iyidi hastaneye yatarken öksürük günde en fazla 10 kere oluyordu.ateşte asla 38 geçmedi.ve zatürre dendi.şuan clin iğne oluyor ve zimaks kullanıyor ventolin buhar alıyor ateş yok öksürük gene en fazla 10 kere keyfi yerinde ateş yok.şuan sadece yol yürüyünce sağ kaburgasını gösteriyo acıyo diye 1 aydır ara ara bunu söylüyo.evde oturunca geçiyo diyo.ne yapmalıyım.teşekkürler.alerji testi yaptırdık daha yeni hiçbirşey çıkmadı.boy 125 kilo 21

2 cevap
Cevaplar (2)
Prof. Dr. Ahmet Akçay
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları , Çocuk İmmünolojisi ve Alerjisi

merhaba, alerji testi yapan doktorun ocuk alerji uzmanı olması önemlidir. bazen testte çıkmasada alerji teşhisi koyulabilir. bir çocuk alerji uzmanına gitmenizi tavsiye ederim. geçmiş olsun.ç

17 Temmuz 2014 15:20
BE
Soru Sahibi

çocuk alerji uzmanına yaptırdım deriden doktor bey.ama birşey çıkmadı.bir tek geniz eti problemi var.onu aldırsak sorun çözülür mü.bana kulak burun boğaz awamys ve once air verdi onlarla rahatlarsa aldırmaya gerek yok dedi.rahatladı.aldırmadık.nasıl bir yol izlemeliyim ayın 8inde alerji uzmanına tekrar randevum var yaptırmam gereken testler var mı.bir tek deriden test yapıldı.

17 Temmuz 2014 16:34
Prof. Dr. Ahmet Akçay
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları , Çocuk İmmünolojisi ve Alerjisi

eğer sorun geniz etinden kaynaklanıyorsa ameliyat edilebilir. ancak öncelikle teşhisin doğru konması gerekmektedir.

21 Temmuz 2014 14:04