Bb
Soru Sahibi
3 Eylül 2014 00:43

Yüzeyel Ven Trombozu/ Trombofilebit.

merhabalar hocam bir yıldan fazladır Yüzeyel Ven Trombozu tedavisi görüyorum. ama sonuç alamadım. 112 de çalışıyorum. rahatsızlığım 2013 mayıs ayında sağ bacağımda safen vende ani kızarıklık ve nohut büyüklüğünde lokal şişmeyle başladı. . üniversite hastanesinde usg yapıldı ve yvt tanısı konuldu. yaklaşık altı ay İnnohep ve Coumadin 5/10 mg kullandım (INR DEĞERLERİME GÖRE DOZLARI DEĞİŞTİ.) sonra pardon denilip 300 mg aspirine geçirdiler. 3-4 ay ona devam ettim. Şimdi tekrar Warfarin Sodyum 5-10 mg kullanıyorum. Ast -Alt üre v.s tüm değerlerim normal. ASO- CRP normal. yalnız lökositim *** *** ** düzeylerinde çıkıyor bazen artıyor bazen normale dönüyor. Ben dr'ma 20 lik dişimin enfekte olduğundan bahsettim tanımın konulmasının 2. ayında. ve mükoza aftlarından yakındım ama bir sıkıntı olmaz demişti. şimdi ise aynı şekilde ön kol düzeyinde ver alt ekstremiteler de popletial bölge dahil ayak bileği ve d.pedise kadar olan kısında ani kızarma şime bazen 7-8 cm çapıan kadar ulaşan morluklar ve ısı artışı oluyor. ilaçlarımı düzenli kullanmama rağmen bu döngü devam ediyor. Ne yapmalıyım. Teşekkürederim

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. İlhan Gölbaşı
Kalp Damar Cerrahisi

Geçmiş olsun, sizin tetkik ve tedavileriniz oldukça sıkıntılı olmuş. Sizin öncelikle dermatoloji polikliniğine müracat ederek BEHÇET hastalığı yönünden tetkik edilmeniz gerekiyor. Behçet yok ise pıhtılaşma ile ilgili genetik faktörler araştırılmalıdır. Ancak öncelik behçet tanısı mutlaka... Sağlıklı güzel günler.

8 Eylül 2014 15:18