gG
Soru Sahibi
21 Temmuz 2015 01:02

yüz üstü düşme

iyi günler doktor bey, 8 aylık bebeğimi pusetinden yaklaşık yarım metre yükseklikten fayansın üzerine sert bir şekilde yüz üstü düşürdüm .alnında çok hafif şişlik ve kızarıklık var. ilk 2 saat boyunca sürekli gözlemledim, gözde kayma, kusma olmadı. parmağımı takip ediyor, göz bebekleri eşit.uyutmadım. genel durumu iyi gibi. ama çok sert düşürdüğüm için korkuyorum da , hastaneye götürmedim, gereksiz radyasyon almasını istemedim, takip edip durumuna göre götüreyim diye düşündüm. ama çok kötü düştüğü için korkuyorum da, kritik dönem 6 saat diye biliyorum ama sonrasında beklenmeyen bir durum gelişebilir mi?şuan 12 saat oldu. şimdiye kadar istenmeyen bir durum gelişmedi. ileride bir skıntıya yol açar mı bugün düşmesi? yapabileceğim birşey var mı? iyi çalışmalar

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Cengizhan Elmas
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları

Genellikle yakın mesafe düşmelerde bir sorun olmaz. Ne yazıkki her Düşen çocuğa film çekilmek gibi ciddi bir hata yapıyoruz. Film çok nadir çekilmeli. Ilk 24 saat takip edilmeli. Bebeğin aşırı ve tekrarlayan kuşamları olur veya hareketlerinde bul farklılık görürseniz mutlaka doktora görünsün. Geçmiş olsun

21 Temmuz 2015 15:57