TG
Soru Sahibi
14 Ocak 2021 17:49

Yumurta rezervi

Hocam mrb 3 defa boş gebelik geçirdim 1 defa tüp bebek denedim negatifle sonuçlandi tüm tahlillerimi yaptim amh degerim 0.1 genetik testi yaptim sadece kan pihtilaşmam cıktı histeroskopi oldum bi sıkıntı çıkmadı yumurta toplama işleminde 3 yumurta toplandı 3 embriyo oluştu negatifle sonuçlandı ne yapmam gerekiyo hocam yardımcı olurmusunuz

18 cevap
Cevaplar (18)
Op. Dr. Ahmet Suphi Toprak
Kadın Hastalıkları ve Doğum

Araştırmalar devam edecek. Size bana muayeneye gelmenizi öneririm.

14 Ocak 2021 22:22
TG
Soru Sahibi

Hocam mrb 8/2ab embriyo kalitesi ne demek

29 Ocak 2021 21:53
Op. Dr. Ahmet Suphi Toprak
Kadın Hastalıkları ve Doğum

Embriyologların kullandığı bir kısaltma herhalde. 2 ab genelde blastosist kalitesini tanımlamak için kullanılır

30 Ocak 2021 17:50
Op. Dr. Ahmet Suphi Toprak
Kadın Hastalıkları ve Doğum

Blastosist için 2 kötü bir iç boşluk değeridir en az 3-4 olmalı. 5-6 en iyisi Diğerinden a en iyisi. İki ayrı açıdan biri a diğeri b olarak derecendirilmiş.

30 Ocak 2021 18:19
TG
Soru Sahibi

Hocam 2ab kalitesindeki embriyo transfer olursa tutma olasılığı var mi hocam transfer yaptırayım mi hocam

31 Ocak 2021 11:07
Op. Dr. Ahmet Suphi Toprak
Kadın Hastalıkları ve Doğum

Bir önceki cevabımda bunu açıklayacak bir cevap vermiştim. Hekiminiz ne dedi

31 Ocak 2021 16:15
TG
Soru Sahibi

Hocam hekimim transferi önermedi 2ab kötü kalite dediniz bana prp yapmam yumurta kalitesini arttirirmi

1 Şubat 2021 14:43
Op. Dr. Ahmet Suphi Toprak
Kadın Hastalıkları ve Doğum

Hekiminizin önerisine katılıyorum. Dünya üzerinde yumurta kalitesini arttırır diyebileceğimiz etkili bir tedavi yoktur.

1 Şubat 2021 20:35
TG
Soru Sahibi

Hocam prp yi önerirmisiniz prp yumurta kalitesini artirmiyosa sayisinida arttirir mi

2 Şubat 2021 12:18
Op. Dr. Ahmet Suphi Toprak
Kadın Hastalıkları ve Doğum

Önce genetik inceleme dediğiniz incelemenin ayrıntılarını bilmek gerekir

2 Şubat 2021 13:31
TG
Soru Sahibi

Hocam eşimin ve benim genetik tahlilinde bi şey çıkmadı sadece bende kan pihtilaşmasi cıktı size genetik tahlilimi nasıl gönderebilirim

3 Şubat 2021 09:03
Op. Dr. Ahmet Suphi Toprak
Kadın Hastalıkları ve Doğum

Kan pıhtılaşma konusunu daha önce yazdınız . Ben onun etkisi olacağını hiç düşünmüyorum. Raporda ne bakıldıpını ve sonucu buradan yazabilirsiniz. 3. Gün FSH ve E2 kaç çıktı. Bence asıl sorun sizin yumurtalık rezerv azalması

3 Şubat 2021 20:36
TG
Soru Sahibi

Hocam fsh 7.54 E*** *** ** Lh 2.06 tahlil sonuçlarım bunlar hocam doktorum prp yapılmasını önerdi ardından tüp bebek tekrar denenmesini önerdi sizce ne yapmaliyim hocam

4 Şubat 2021 08:33
Op. Dr. Ahmet Suphi Toprak
Kadın Hastalıkları ve Doğum

Bu sonuçlar AMH değeriniz ile çelişiyor. Bunlar eski ise yenilensin. Yeni ise AMH yanlış olabilir. Genetik testlerizin neler olduğunu sonuçlarını yazmadınız. Ben aslında muayeneye gelin hepsini beraber inceleyelim demiştim

4 Şubat 2021 13:36
TG
Soru Sahibi

Hocam bu tahlillerim geçen aralık ayının tahlilleri tüp bebek öncesi adetin 2.günü yapmistim yani daha yeni ama amh degerim 0.1 çıkmıştı genetik testinde şu yaziyo hocam hastaya ait materyalde yapılan kromozom anazilinde incelenen metafaz plaklarinda herhangi bir sayısal veya gross yapısal kromozom anamolisi gözlenmemiştir

5 Şubat 2021 11:49
Op. Dr. Ahmet Suphi Toprak
Kadın Hastalıkları ve Doğum

Eşinizin genetik incelemesi yapılmadı mı?

5 Şubat 2021 20:40
TG
Soru Sahibi

Hocam mrb benim dün adet günümdü adet olmadım sadece kahverengi akıntı geldi bugün test yaptim beta hcg 11 cıktı doktorum prolukton ve duphaston verdi kan pihtilaşmam olduğu için oksapar kullanıyorum sağlıklı bi gebelik olur mu hocam daha önce 3 defa boş gebelik yaşadim ve aralık ayında tüp bebek yapmıştım 2. Adetimde bu sonucu aldım

6 Şubat 2021 15:59
Op. Dr. Ahmet Suphi Toprak
Kadın Hastalıkları ve Doğum

Ben pıhtılaşma olduğu iddiasına hiç inanmıyorum. Olsa bile bunun sizin anlattıklarınızın sebebi asla olamaz. Olumlu düşünün. Niye kötüyü düşünüyorsunuz. İşte kendiliğinden gebe kalmışsınız. Olumlu düşünün.

6 Şubat 2021 19:06
TG
Soru Sahibi

Hocam 3 defa boş gebelik yaşadim diye korkuyorum bide beta hcg 11 cıktı düşük bi rakam yükselmez diye korkuyorum sırtımda hafif ağrı var çok az da kahverengi akintim oluyo prolukton ve duphaston kullanayim mi hocam siz hangi ilaçları tavsiye edersiniz bide hocam oksapar yerine coraspin alsam olur mu

7 Şubat 2021 08:57
Op. Dr. Ahmet Suphi Toprak
Kadın Hastalıkları ve Doğum

Korkmanın size ne faydası var. ? Bu dönemde bebeğin canlılığını desteklemek için işe yarayacak hiçbir ilaç yok.

8 Şubat 2021 20:04
TG
Soru Sahibi

Hocam ilk beta hcg degerim 11 di 2 gün sonra yaptim 30 oldu değerim de bi sıkıntı var mi hocam

8 Şubat 2021 21:54
Op. Dr. Ahmet Suphi Toprak
Kadın Hastalıkları ve Doğum

Henüz çok erken ama normal yükselmiş.

9 Şubat 2021 05:07
TG
Soru Sahibi

Hocam peki adet gününden itibaren kahverengi akinti gelmeye başladı bende kullandığım ilaçlardan dolayi azalma oldu ama hala ara ara gelmeye devam ediyo neyden kaynaklanıyo hocam bu kahverengi akinti gebeliğe bi zarari var mi hocam

10 Şubat 2021 10:06
Op. Dr. Ahmet Suphi Toprak
Kadın Hastalıkları ve Doğum

Bu akıntılar kan olmalı. Sonuçta olumsuz bir durum. Sağlıksız bir gebeliği gösterebilir. Gebeliğin gelişmesi takip edilmeli.

10 Şubat 2021 10:32
TG
Soru Sahibi

MTHFR mutasyon analizi=heterozigot PAI mutasyon analizi(5G/4G)=4G/5G MTHFR mutasyon analizi (A1298C)=Normal FAKTÖR XIII mutasyon analizi(v34L)=heterozigot PROTROMBİN mutasyon analizi=normal FAKTÖR V leiden mutasyon analizi=normal Hocam bunlar benim genetik sonuçlarım bu sonuçlara göre kan pihtilaşmasi var mi bende şu an gebelik var ineyi kullanama gerek var mi bide hocam bu ine kanama yapar mi kahverengi akintim vardı hocam dün pembemsi kan geldi çok az ama şu an bi şey yok kesildi acaba oksapardan dolayi mi oldu beta hcg degeri mi gidip yaptim 2 gün arayla düşme yoktu 11.38 en sonda 118 olmuştu

11 Şubat 2021 11:42
Op. Dr. Ahmet Suphi Toprak
Kadın Hastalıkları ve Doğum

İki tane birinci derecede önemi olmayan pıhtılaşma etkeninde tam değil kısmı arızalı bilgi çıkmış . Bu veri zaten birçok sağlıklı gebede de rastlanabilir. İne değil " iğne" yazmalısınız. Zaten şiddetli pıhtılaşma bozukluğu çıksa bile sizin durumunuzu asla açıklayamazdı. Bu hiç önemli bir bulgu değil. Ben zaten size o iğneyi önermemiştim

11 Şubat 2021 20:22
TG
Soru Sahibi

Hocam mrb tüp bebek denemesinden önce prp uygulanırsa ne kadar süre sonra tüp bebek uygulanabilir

22 Şubat 2021 13:24
Op. Dr. Ahmet Suphi Toprak
Kadın Hastalıkları ve Doğum

Bu tedaviyi tüp bebeğe destek olsun diye mi uygulatacaksınız? Bence hemen uygulanabilir. Sizin embriyolar olumsuz çıkmıştı değil mi? Bu sorun ile uğraştıpınız konuların hiçbir ilgisi olamaux.

26 Şubat 2021 21:04
TG
Soru Sahibi

Evet hocam tüp bebek öncesinde uygulamak istiyorum prp yi kendiliğimden hamile kalabiliyorum bebek oluşmuyo hocam bu ay hamile kaldim düşükle sonuclandi kese bile gözükmedi doktor prp yi önerdi prp yumurta kalitesini artırir mi hocam acaba prp den sonra kendiligimden hamile kalirsam bu sefer bebek oluşur mu sizce ne yapmaliyim hocam

26 Şubat 2021 22:08
Op. Dr. Ahmet Suphi Toprak
Kadın Hastalıkları ve Doğum

Bence arttırnaz. Ama denemeye devam edin. Sağlıklı bebeğe ulaşma şansınız var. En azından gebe kalabiliyırsunuz. Sizin ve eşinizin kromozom incelemesi yapılmıştı değil mi ?

28 Şubat 2021 20:34
TG
Soru Sahibi

Evet hocam kromozom incelemesi yapılmıştı testimizde böyle yaziyo benim sonucumda hastaya ait materyalinden yapılan kromozom anazilinde incelenen metafaz plaklarinda herhangi bir sayisal veya gross yapisal kromozom anomalisi gözlenmemiştir.Genetik sonuçlarinin aileye genetik danışma eşliğinde verilmesi önerilir.hocam eşimin test sonucundada bu yaziyo hastaya ait materyalden yapılan kromozom anazilinde incelenen metafaz plaklarinda herhangi bir sayısal veya gross yapısal kromozom anamolisi gözlenmemiştir.klinik bulgular göz önünde bulunarak gerekli görüldüğünde daha ileri bi tetkik olan kromozal array yöntemi ile araştirilmasi önerilir.

1 Mart 2021 19:56
Op. Dr. Ahmet Suphi Toprak
Kadın Hastalıkları ve Doğum

Tamam temiz çıkmış. Denemeye devam edin

3 Mart 2021 05:02
TG
Soru Sahibi

Hocam yeni düşük yaptim ara vereyim mi tekrar denemek için yoksa bir adet geçirdikten sonra gebelik için tekrar deneyeyim mi hocam adetimin 2.günü size fsh e2 Lh değerlerimi tekrar yapıp yollayacam hocam

4 Mart 2021 20:50
Op. Dr. Ahmet Suphi Toprak
Kadın Hastalıkları ve Doğum

Deneyin. Belki biri sağlam olur. Buradan yazın

10 Mart 2021 21:17
TG
Soru Sahibi

Hocam düşükten sonra adet oldum fsh 4,69 e2 129,19 Lh 1,82 değerlerim böyle cikti hocam hocam vajinal ultrasyondan bakıldı tek bir yumurta vardi normal gebe kalmaya mi çalışayım yoksa tüp bebek mi yapayım tekrar

18 Mart 2021 18:38
Op. Dr. Ahmet Suphi Toprak
Kadın Hastalıkları ve Doğum

E2 yüksek çıkmış. Ya kist var ya da yanlış günde bakıldı. Tekrar incelenmeli

21 Mart 2021 20:44