of
Soru Sahibi
9 Aralık 2015 21:41

yirmilik dis

doktor hn. benim 17 yasinda kizim var.2 yildir dis teli var dislerinde 2,5 ay once 20 lik disi gomulu ve yan geldigi icin ortadondust doktoru dis filmine bakarak her iki taraftaki 20 lik disin alinmasuni istedi. bizde cocugumuzun cani cok yanmasin diye arastirip oneriler uzerine bir cene cerrahisine 2,5 ay once kizimin 20 lik dislerinden birtanesini aldirdik. kizim cok korktugu icin doktor operasyondan once kizima 2 tane igne yapti bundanmi oldu bilmiyorum ama kizimin halen dilinde uyusukluk var ilk zamanlarda zor konusuyordu simdi konusmasi duzeldi yemesi icmesi duzeldi ama halen dilimde uyusukluk var diyor biz operasyondan bir kac gun sonra dikiskerini aldirmaya gittigimizde doktor olabilecegini gececegini soylemisti acaba bu kadar zamanda neden gecmemis olabilir.ortadondist tellerinin kontrolunde B vitamini alsin dedi bizde eczaneden bemiks tablet aldik bir kutu bitirdi ne yapabiliriz doktor hn. halen gecmedi uyusukluk birde doktor hn. kizimin tiroitlerinde kistik nodul var ama biz bu disleri yuzunden birkac kez dis filmi birde paronomik dis filmi cektirdik internette dis filmkerini radyasyon yukkedigini ozellikle paronomik filmlerin bu filmler cocugumun tiroutlerine zarar verirmi acaba tesekkurvederim cevabinizi bekliyorum.

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Meltem Koray
Diş Hekimi , Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi

Gomuk 20 yas disini ceken cene cerrahiniza gelismeleri bildirmenizde fayda var. Bu tip operasyonlardan sonra dilde, cenede uyusukluk gorulebilen komplikasyonlardandir.

9 Aralık 2015 21:55