kA
Soru Sahibi
4 Eylül 2020 21:08

Yenidoğan sarılığı,huzursuzluk

hocam pazarsi 3760 kg olarak doğan oğlum bugun 3400 civarındadır.Carsamba gunu yaptığımız sarilik testinde değeri 14.95 cikti.1 gun sonra yaptirdigimizda 15.5 olduğu söylendi.Doktor pazartesi günü tekrardan gelin fakat cok yükselmedigini soyledi.Anne sütü az geldiği için devam sütü veriyoruz ama bebek doymuyor.Surekli emme ihtiyacı içerisinde.Bugun ise meme verdiğimizde bile cok kisa sure emip ağlıyor. Durum hakkında yardımcı olur musunuz ?

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Ayten Mutlu
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları

Merhabalar mamayı biberon ile verirseniz ona alışıp memeyi reddedebilir o yüzden mamayı kaşık ile verin sık sık emzirin beslenmenize dikkat edin ki sütünüz artsın

9 Eylül 2020 18:36