YR
Soru Sahibi
25 Eylül 2019 17:23

yeni dogan

sa hocam hayırlı günler benim yeni dogan 56 günlük bir kızım var uykusunda sanki nefesi kesilir gibi oluyor 5-10 saniye sonra normale dönüyor normal mi hocam ilk cocugumuz bu. şimdiden allah razı olsun hocam böyle olunca çok korkuyoz

3 cevap
Cevaplar (3)
Doç. Dr. Tülin Köksal
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları

İyi günler, Kısa süreli nefes kesilmeleri daha çok ortam kuruluğu ve burun tıkanıklığı ile alakalı olabilir. Ama bebeğiniz çok küçük olduğu için mutlaka takipli olduğunuz doktorunuza muayene olup kesin nedeninin tespit edilmesini öneririm. Geçmiş olsun, iyi günler

30 Eylül 2019 11:45
YR
Soru Sahibi

Sa hocam hayırlı akşamlar hocam kusura bakmayın size bir sorum olacak 4.5 aylık bir kızım var ve annesini emiyor. Annesi idrar yolu enfeksiyonu oldu ve dok. Piyeloseptyl 50 mg lik verdi. Annesi bu hapı kullansa sorun olur mu bebeğe geçer mı.Ve birde daha önce kızımıza supraks antibiyotik alerji yapmisti. Eşimin piyeloseptyl i kullana bilir mı. Lütfen cevap

17 Aralık 2019 20:40
Doç. Dr. Tülin Köksal
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları

Merhaba içilen ilaçlar süte geçer. Ancak pyeloseptil şurup çocuklarda da kullanıldığı için sorun olmaz. Supraxla aynı ilaç değil. Ama her ilacın alerji yapma yan etkisi vardır.

18 Aralık 2019 12:23
YR
Soru Sahibi

Tmm hocam çok teşekkür ederim Allah razı olsun.

18 Aralık 2019 20:42
Doç. Dr. Tülin Köksal
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları

Rica ederim.

22 Aralık 2019 21:19