CA
Soru Sahibi
5 Şubat 2019 07:38

yeme sorunu

merhaba doktor bey benim oğlum bir bucuk yaşında ama henüz benim yaptigimnyemeklerden yemiyor daha tukuruyor sadece makarna ve bazen pilav yiyor sabahları da iki yumurta ve meyve suyu iciriyordum şuan hasta olduğu için öksürüyor ve boğaz ağrısı var tamamen yemeği kesti hoc bor şey yemiyor artık ama genel olarak yeme sorunumuz var artık dayanamıyorum tükürdüğü zaman kızıyorum oğlumda ağlıyor ben kızdığında bu konuda nasil davranmalıyım

1 cevap
Cevaplar (1)
Doç. Dr. Savaş Yılmaz
Çocuk ve Ergen Psikiyatristi

Yeme sorunu bebeklik döneminde sık rastlanan bir problem. Anne babanın yeme konusunda normalden fazla yardımcı olması yeme sorununu arttırabilir. Çocuğun yeme saatlerini düzenleyip, yemek yediği yeri sabitlemek ve tablet telefondan uzak bir ortam ayarlamak gerekiyor. Sonrasında kendi istediğimiz yemekleri pişirip nekadar yiyeceğini çocuğa emanet etmek gerekiyor. Ama bu yöntemi uygulamak genelde aileler için endişe verici olabiliyor. Tavsiyem eğer bu yöntemlerle deneyin. Eğer istediğiniz gibi gitmiyorsa hızlı şekilde Çocuk Psikiyatri Uzmanına başvurun

6 Şubat 2019 09:08