CA
Soru Sahibi
6 Mayıs 2019 11:30

yeme problemi

merhaba doktor hanım benim oğlum yirmiiki aylık ama henüz her yemekten yemiyor makarna pilav ve çorba yiyor diğer yemekleri verince geri çıkartıyor ağzından alışması için ne yapmalıyım diğer sorumsa oğlum geceleri sık sık uyanıyor gündüz iki buçuk saat uyuyor akşamları da geç uyutuyorum uyuması için onbir bucuk gibi ama yinede gece iki üç defa uyanıyor sabah ta yedid3 uyanıyor uyku düzeni konusunda ne yapmalıyım son sorumsa oğlumu bir kaç ay öncesinden sürekli meme istediği için gece emmesinden kestim.suan gece uyansada meme istemiyor ama gündüz emiyor sadece uyurken emiyor emmeden uyuması için nasil davranmalıyım çünkü memeden yavaş yavaş kesmeyi dusunuyorum

1 cevap
Cevaplar (1)

Merhabalar, 22 aylık oğlunuzu artık memeden derhal kesmelisiniz. Beslenmeyi reddetmesinin nedeni ve uyku bütünlüğünün olmayışının nedenleri de hala meme beklentisi içerisinde olmasıdır. Derhal kesmeli ve yeni yemekleri başlarken, aç iken ve sadece bir çay kaşığı olacak şekilde başlamalısınız. Mutlaka aç olmalı. Böylece yeni yemekle tanışacak ve reddetme olasılığı da azalacaktır. Ayrıca gündüz uykusunuda biraz daha kısa tutmalısınız. 1 ya da 1,5 saati geçmemeli. Uyumadanönce emzirmeyip eğer aç ise doyurucu birşeylerle beslemelisiniz. Böylece uzun ve kesintisiz uyuyacaktır. Oğlunuza sevgiler.

10 Mayıs 2019 09:39