KS
Soru Sahibi
16 Ağustos 2020 01:09

Yeğenim komut almıyor ve ellerini kanat gibi çırpıyor

Hocam merhaba 1.5 yaşındaki yeğenim isimle çağırdığımızda tepki vermiyor göz teması kurmuyor. Ellerini kanat gibi çırpıyor ve yastığa saldırıyor ısırıyor bırakmıyor. Yürüme yürüyor ama komut almıyor. Lütfen cevap verir misiniz teşekkürler 🙏🏻

1 cevap
Cevaplar (1)

Merhabalar, Yeğeninizi bizzat görüp değerlendirerek gelişim düzeyinin belirlenmesi gerekir. Yakınınızdaki ya da uygun olan bir merkezde gelişim düzeyinin belirlenmesi ve genel olarak değerlendirilmesi sonrası nasıl eğitim planı yapabileceğimizi konuşabiliriz. Bu belirtilerle hemen değerlendirmek uygun olmaz. Yeğeninizi bu arada televizyon tablet yada telefon gibi uygulamalardan uzak tutarak, onunla oyunlar oynayıp, birlikte etkinlikler yaparak iletişimi başlatmanızı öneririm. Komut almama her zaman mı, yoksa o anlık mı belirlemiş olunur. Yeğeninize sevgiler, mutlu günler dilerim.

6 Eylül 2020 16:35