AS
Soru Sahibi
17 Haziran 2021 12:16

Yasmin kullanimi

Hocam öncelikle iyi günler dilerim. Ben şuan toplam 3 aydır dogum kontrol hapı kullanıyorum, ilk kutuma mart sonunda başlamıştım , nisanda adetim gördüm Fakat ikinci kutumun ortalarından sonuna kadar bir ara kanama problemi yaşadım, bunun üzerine kutu bitince ilacı bıraktım,doktor ilacımı değiştirmemi önerdi. Kutunun bitmesine rağmen adetim 7 günden fazla gecikmeye uğramıştı, cinsel olarak da aktif bir insanım fakat doğum kontrol hapina ek kondom da kullanıyorum ve bosalma dışarıya oluyor (cinsel hastalıktan korunmak amacıyla kondom kullanıyoruz) haziran ayının 3unde kanamam başladı, adet renginde ve yogunlugundaydi. Ben de ilk günü yasmine başladım. Fakat normal dongum 4 gün. Ayın üçünden beri kanamam devam ediyor , fakat renginde siyah kahverengi arası ve dokulu bir kanama. Bugün azaldı yavaş yavaş. Yasminden ötürü müdür kanama? En son ilişkim de 12 Haziranda, yasmin+kondomla gerçekleşti. Yasmin şuanda beni koruyor mudur? Ara vermeden devam etmem gerekiyordu ama ben adetim bekledim.

1 cevap
Cevaplar (1)
Yrd. Doç. Dr. Melih Bestel
Kadın Hastalıkları ve Doğum

Merhaba. Yasmin’e bağlı olabilir kanama. Yasmin tek başına koruyucudur. Sonraki adet döneminde yasmin yerine yazz kullanmayı deneyin. Şuanda ilaca devam edin

17 Haziran 2021 13:57