KS
Soru Sahibi
6 Haziran 2020 01:44

Yardımcı olun ne olur

Annemin tahlil sonuçlarında; Sol memede alt iç kadranda periferik yerleşimli 2 cm çapında duzgun sinirli BIRADS 5 ( Yuksek olasilikla malign) lezyonu izlenmiştir. Sol memede 3 cm. Sol meme saat 8 hizasinda areolaya 10 cm mesafede yaklaşık 18×19 mm boyutlarında düzensiz hipoekoik, saat 4 hizasında areolaya 8 cm mesafede 27x12mm hipoekoik Sağ meme saat 8 hizasında areolaya 3 cm mesafede 10x5mm düzgün sınırlı Sol aksillada en büyüğü 30x9 mm boyutunda düzgün sınırlı yağlı hilusları bulunan hafif korteksi belirgin birkac adet LAP izlenmiştir. Lütfen yardımcı olun bunlar ne demek...

1 cevap
Cevaplar (1)

BIRADS-5 düzeyindeki lezyonlar:yuksek olasılıkla kanser kuşkusu taşırlar.İleri tetkik(Meme elması ve iğne biyopsisi ve biyopsi(+) ise PET-BT gerekir..

3 Aralık 2020 15:37

BIRADS-5 düzeyindeki lezyonlar:yuksek olasılıkla kanser kuşkusu taşırlar.İleri tetkik(Meme elması ve iğne biyopsisi ve biyopsi(+) ise PET-BT gerekir..

3 Aralık 2020 15:37