gb
Soru Sahibi
24 Şubat 2017 11:10

yardım edin lütfen

Hocam benim 7 yaşında bir kızım var yaklaşık 3 yıldır sık ateşi yükseliyor genelde 18 veya 20 günde bir genelinde bademcikleri şiş ve bembeyaz oluyo kbb uzmanı ve çocuk romatoloğuna birlikte goturdum kbb ci atakların birinde kortizon denedi ve 2 saat te ateşi duştu ve bedemciklerin alınmasını onerdi romatolojide fmf şuphesiyle gen analizi istedi ve heterozigot E148Q ve R167H heterozigot genleri tesbit edildi yanlız bizim ateş ataklarında karın ağrısı eklem ağrısı şikayetlerimiz yok bademcik ameliyatı olalı 4 ay oldu şiddetli ateş yukselmelerimiz geçti sadece iki uç kere burun tıkanıklığıyla birlikte ateşimiz 37,7 kere çıktı doktorumuz sinuzit olduğunu söyledi hocam dunde idrar tahlili yaptırdım eser miktarda protein çıktı idrarı saba ilk idrarıydı ve yaklaşık 12 13 saatlikti hocam yardım edin fmf mi pfapa mı

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Ali Delibaş
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları , Çocuk Nefrolojisi

Sorunuza çocuğunuzu muayene etmeden cevap vermek zor. Fakat ameliyattan fayda görmüşsünüz. Geçmiş olsun.

6 Mart 2017 11:14