DA
Soru Sahibi
21 Temmuz 2015 22:49

Yaklaşık 3 ay süren faranjit veya alerji

Merhaba Hocam Öncelikle 3 ay önce başlayan bu hastalığı hayatımda ilk defa şahit oluyorum şöyle ki boğazımın bir kısmı şişen bademciğimle tamamen kapalıydı.son 2 hafta bu düzeldi ve büyük bir bölümü açıldı ancak hala bir kısmı şiş durumda ve bazen yutkunurken beni rahatsız ediyor en az 4-5 defa kbb doktoruna gittim.İlk seferde alerji dediler çünkü çalıtşığım yer çok tozlu ve klimalı bir ortamdı.Ancak 2 önce işimi de bıraktım.O şişlik beni çok rahatsız ediyor.4 aydır geçmemesinin sebebi nedir ve 10 gün sonra yurt dışına çıkacağım ne yapabilirim?Antibiyotik balgam sökücü kullandım.Şu anda balgam yok ama az şişlik var en son gittiğimde doktor deniz suyu verdi.Sabah kalktığımda boğazım kötü olduğu için.Ne yapabilirim10 gün içinde? Teşekkürler

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Güçlü Kaan Beriat
Kulak Burun Boğaz hastalıkları - KBB , Odyoloji

Son 10 gün birsey yapamazsınız. Bu kadar süredir şiş ise dokuyu görmek çevre dokuları incelemek ve doku örneği alarak hastalığın teshisini koymak gerekebilir.

22 Temmuz 2015 07:27