ks
Soru Sahibi
2 Ağustos 2014 23:50

wilson

Sizin hastanizim wilson hastasıyım 17 yasindayim ilaclari ve diyetimi duzgun yaparsam diyetim ilerleyen zamanda daha serbest olabilir mi

4 cevap
Cevaplar (4)
Prof. Dr. Vildan Ertekin
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları , Çocuk Gastroenteroloji, Hepatoloji ve Beslenme

Sevgili Serkan Wilson hastaliginda en önemli şey ilaçlarını düzenli ve zamaninda kullanmak. Yemek istediklerini kontrollü bir şekilde zaten yiyebilirsiniz. Özellikle kabuklu deniz urunleri haric (karides midye istakoz vb..)Diger kuruyemiş cikolata gibi ürünleri azar azar yemende çok sakinca yok. Bunlar diyetisyen desteği ile karşılıklı konuşulacak yapılabilecek duzenlenebilecek kolay şeyler. Sen yeterki ilaçlarını saatinde ve dikkatli içmeye devam et. Sevgiler.

3 Ağustos 2014 03:47
ks
Soru Sahibi

Hocam benim yigenim rabianinda bi kac tane tahlili cikti ama randevu yok grtirsem bakabilir misiniz serviste

3 Ağustos 2014 13:01
Prof. Dr. Vildan Ertekin
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları , Çocuk Gastroenteroloji, Hepatoloji ve Beslenme

Ser kanım şu anda ben içindeyim sonuçları bana mesaj at ben sana söyleyeyim. Sevgiler selamlar

3 Ağustos 2014 14:15
Prof. Dr. Vildan Ertekin
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları , Çocuk Gastroenteroloji, Hepatoloji ve Beslenme

Serkancimşu anda ben izindeyim sonuçları bana mesaj at ben sana söyleyeyim. Sevgiler selamlar

3 Ağustos 2014 14:15
ks
Soru Sahibi

Pt *** *** ** Pt sec. 11.65 Pt ınr. 1.02 Aptt. 24.26 Seruloplazmin 35.8 Glukoz. 88 Bun. 16 Üre. 34 Kreatınin. 0.24 Ürik asit. 3.0 Sodyum. 142 Potasyum 5.3 Klorür. 101 Kalsiyum. 10.0 Alkalen fosfataz. 180 Ast. 42 Alt. 11 Ldh. 836 Ggt. 0 Total bilirubin. 0.07 Direkt bilirubin. 0.03 Indirekt bilirubin. 0.04 Total protein. 6.8 Albumin. 4.3 Direk coombsc (kanist) negatif Blood (bsd) negatif Ph. 5.5 Dansite. 1030 Protein. Negatif Glukoz. Nrgatif Keton. Negatif Biluribin negatif Ürobilinojen. Normal Nitrit. Negatif Görünüm. Hafif Lökosit. 5 6 Bakteri. Az Hocam biraz fazla ama

4 Ağustos 2014 16:46
Prof. Dr. Vildan Ertekin
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları , Çocuk Gastroenteroloji, Hepatoloji ve Beslenme

Serkancim sonuçlar Wilson açısından normal gözüküyor.ama idrar yolu enfeksiyonu. Olabilir yeğeni nin. Bu nedenle idrar kültürü verip çocuk Dr. Götürün . Selamlar

5 Ağustos 2014 09:10
ks
Soru Sahibi

Tamam cok tesekkurler hocam

5 Ağustos 2014 10:47
Prof. Dr. Vildan Ertekin
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları , Çocuk Gastroenteroloji, Hepatoloji ve Beslenme

Rica ederim

5 Ağustos 2014 12:25
Prof. Dr. Vildan Ertekin
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları , Çocuk Gastroenteroloji, Hepatoloji ve Beslenme

Rica ederim

5 Ağustos 2014 12:25