FM
Soru Sahibi
3 Eylül 2021 15:23

Wbc yüksekliği

Hocam kolay gelsin...34 yaş bay...hocam kanda wbc değerim ekseri 11-13 bandında değişiyor bazen 8-9lara düşüyor nadiren de 14-15 oluyor ama %*** *** ** arası değişiyor...genellikle hgb ve rbc de sınırda yüksek çıkıyor...2 yıl önce dalak ölçüm 14,2 cm çıkmıştı dahiliye doktoru 6 ay sonra bir daha ölçtür yine aynı çıkarsa normal demişti 6 sonra yine aynı cihazla ölçüldü yine 14,2 cm çıktı... panik atak hastası olduğum için sık sık acile gidip kan veriyorum... dün ki sonuçlarım wbc:14...hgb 17,8...rbc 5,30...crp: normal... bugün yine kan verdim...wbc:12...hgb:16...rbc:5.55...calsiyum:10,7...crp normal....hocam ciddi bi nefes darlığı yorgunluk vs yaşamıyorum acile genelde anksiyete kaynaklı gidiyorum...hocam bu bilgiler ışığında hematoloji, periferik yayma vs yaptırmaya gerek var mı? Dalak büyüklüğü 6 ay arayla aynı sonuç çıkması dalak büyüklüğü normal denebilir mi? Kalsiyum hep normal çıkardı bu sefer sınırda yüksek çıkmış bunun bı anlamı var mıdır? Sağolun hocam

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. İzzet Fresko
Romatoloji , Dahiliye - İç Hastalıkları

Ben romatolojik hastalıklar uzmanıyım. Sorununuzu bir hematolog ile tartışmak daha yararlı olacaktır sizin için.

12 Eylül 2021 16:03