BB
Soru Sahibi
15 Ekim 2016 13:22

Vücudumdaki morarmalar.

Merhaba hocam ben 24 yaşındayım 21 yaşında ilk bebeğimi dünyaya getirdim sezeryan yoluyla ve 1 sene geçtikten sonra doğum hapı kullanmama rağmen 2.kez hamile kaldım bu hamileligimde 9'uncu haftadan başlamak üzere şiddetli kanamalarim başladı+iç kanamadan vardı 22'inci haftada kanamalarim durdu. Ta ki 28'inci haftaya kadar düzenli olarak gittiğim hastaneden farklı bir hastaneye sevk aldım oraya gittim ve yatırıldı bana teşhis olarak ilk sezeryanimin patladigini+çok şiddetli iç kanamam oldugu+bebeğimin eşinin rahim ağzının kapattigini+vajinal kanamam olduğu söylendi 32'inci haftaya kadar hastanede yattım kanamam çok olmamak şartıyla azaldı 2.sefer başladığında durmayıp doğuma alındım doğum sirasinda da kanamam durmayinca rahmim alindi . Ve bunun sonucunda mi veya başka bir sebepten mi bilmiyorum karnım maalesef çok şişti + kollarımda,bacaklarımda benek benek olmak süretiyle morluklar çıktı + maalesef ki kollarımda ayaklarımda çok fazla uyusmalar olup yuruyemiyorum ve bu beneklibmorluklar karnında ve sirtimdada var. Not: hamileliğin son haftalarında rahim ağzı kansere denildi ama devamı getirilmedi bir sefer söylendi ve acil olarak ameliyat alındı ve 13 saat ameliyatta kaldım 3 günde yoğun bakımda ayanamadim 3 gün sonra uyandım. Ve su an heran gibi bir doktora gitmedim yaşadıklarımdan dolayı gitmekte istemedim. Sizce bunlar bu geçirmiş olduğum zorlu ameliyattan dolayı mi böyle oldu yoksa başka bir hastalığın habercisi mi?

1 cevap
Cevaplar (1)
Op. Dr. Ebru Alper
Kadın Hastalıkları ve Doğum

Birgül Hanım merhaba, öncelikle çok büyük geçmiş olsun. Çok riskli sorunlar yaşamışsınız. Her ikisinden de kaynaklanabilir. Hiç vakit geçirmeyin, hemen doktora gidin

17 Ekim 2016 12:53