ka
Soru Sahibi
11 Haziran 2020 11:00

vitreus dejenerasyonu

hocam merhabalar. ben 25 yaşındayım ve yaklaşık 2 yıldır sağ gözümde ufak iki tane siyah leke görüyorum şimşek çakması vb başka rahatsızlığım yok gözlerim 2 derece miyop ve gözlük kullanıyorum. ben yaşımda vitreus dejenerasyonu normal midir? henüz ilerleme olmadı ama ilerlemesinden çok korkuyorum. işim dolayısıyla çok fazla bilgisayar başındayım ve lekeler rahatsız ediyor ne yapmalıyım?

1 cevap
Cevaplar (1)
Op. Dr. Hasan Yeni
Göz Hastalıkları

Anlatıklarınız şikayetin muhtemel nedeni vitreus dejenerasyonu miyop kişilerde daha erken yaşta ve daha sık görülür malesef kabul gören bir tedavisi yok giderek dahada artması muhtemeldir ne kadar dikkat ederseniz o kadar farkına varırsınız

11 Haziran 2020 18:29