UT
Soru Sahibi
8 Mart 2018 03:25

Vitamin kullanmam zaruri mi?

Hocam merhaba;48 yaşında dört yıldır peramenepoz yaşayan bir bayanım.Yaklaşık bir yıl önce hasimato troiditi teşhisi kondu.Açıkcası hayatım kabusa döndü nerdeyse .Vücut ağrısı yorgunluk isteksizlik öfke çabuk hasta olma sürekli grip hali.Vitamin değerlerimi yüksek tutmam gerektiği söyleniyor ve özellikle b12 ,d vitamini magnezyum çinko ve selenyumu yuksek tutmam gerekiyormuş.Yani ilaç olarak almak zorundayım başka çarem var mı?

1 cevap
Cevaplar (1)

Hashimato her ne kadar bağışıklık sisteminden kaynaklanan bir tiroit hastalığı ise de tedavisi var. Mutlaka bir endokrin uzmanına veya dahiliye uzmanına ile görüşün, ilaç başlanması gerekiyorsa başlanacaktır. Ve sizde vitaminlerin yerine doğal besinleri tercih edin. Bu vitaminlerin doğada hepsinin karşılığı olan besinler vardır. Çok düşük ise geçici olarak değerleri yükseltmek için hekim önerisi ile ilaçlar da kullanılabilir. Sağlıcakla.

8 Mart 2018 19:59