BA
Soru Sahibi
2 Ocak 2018 10:17

Varikosell

Merhaba varikosel tesisi konuldu sprem sayisi 2 milyondan daha az ve ağrım var eşimde gebe doktor yine de ameliyat dedi yanlız uroloji doktoru ameliyat yapacak mikrocerrahi yapsın diyor çevremdekiler acaba mikrocerrahi ile uroloji ayni midir

2 cevap
Cevaplar (2)
Op. Dr. İsmail Başıbüyük
Üroloji , Üroonkoloji

Gecmis olsun mikrocerrahi yapılacak olan ameliyatın tekniğidir. Yapacak olan yine bir uroloji uzmanıdır.

2 Ocak 2018 10:35
BA
Soru Sahibi

Merhaba hocam ben ultrason sonucunu yazayım size *** *** ** Her iki testis boyutları, şekli ve eko yapısı normaldir.epididimler tabiidir.bilateral testis parankiminde solda daha belirgin olmak üzere heterojenite izlendi.Sol panpini formis veni 2.5 mm ölçülmüştür. RDUS ile yapılan incelemede her iki testis vasküleritesi tabii olarak değerlendirilmiştir. Her iki skrotal kesedə hidrosel lehine görünüm izlenmedi *** *** ** SKROTAL US INCELEME Her iki testis normal boyutlardadır parankimleri homojendir intratestiküler veya ekstratestiküler lezyon izlenmemistir Her iki epididim normal boyutlarda homojen olarak izlemektedir Peritestikuler mayi normal sinirlardadir SKROTAL RENKLİ DOPPLER US Her iki testis ve epididim vaskülaritesi olagandir Sağ pampiniform pleksusu oluşturan venöz pleksus yapıları olagandir valsalva manevrasiyla reflü akım saptanmamistir Sol pampiniform pleksusta en geniş yerinde 3.1 mm ye ulaşan venöz genişleme mevcut olup valsalva manevrasiyla yapılan Doppler incelemede belirgin reflü akım bu aşamada saptanmamistir.

4 Ocak 2018 21:48
Op. Dr. İsmail Başıbüyük
Üroloji , Üroonkoloji

geçmiş olsun muayene etmekte fayda var

11 Ocak 2018 15:21