MT
Soru Sahibi
21 Mayıs 2019 04:30

Varikosel spor

Hocam ben altı yıl önce varikosel ameliyatı oldum futbol boks gibi spor yapmak istiyorum futbolla profesyonel olarak ilgileniyorum ve biraz zorlayınca ameliyat olduğum sol kasık bölgesinde şişme oluyor sebebi nedir ne yapmalıyım ikincisi bununla şuan spor yapmamda bir sakınca var mı?

1 cevap
Cevaplar (1)
Dr. Öğr. Üyesi Hüseyin Çelik
Üroloji , Üroonkoloji

Zorlama sonrası sol kasıkta şişlik bir ihtimal fıtık olması olasılığıdır. Mutlaka o bölgeye bir ultrasonografi yaptırmanızı öneririm. Sağlıklı günler dilerim.

24 Mayıs 2019 09:24