Sh
Soru Sahibi
14 Şubat 2015 17:42

varikosel ameliyatı sonrası

Hocam merhaba.Geçen hafta varikosel ameliyatı oldum.4-5 gündür hiçbir sıkıntı olmadı fakat son 1 gündür kesiğimin oduğu yerde sert ve dolgun bir şişlik bulunmakta.Bastırdığımda yada dokunduğumda büyük bir ağrı yapmıyor.Haftasonu olduğundan dolayı doktorumla görüşemiyorum.Biraz araştırdm ve kesi yeri fıtığı olabilir deniliyor.Ne yapmam lazım acile başvurmam gerekirmi ?

2 cevap
Cevaplar (2)

Geçmiş olsun Mehmet Bey. Bahsettiğiniz durum acile başvurmanızı gerektiren bir duruma benzemiyor. Varikosel ameliyatı bölgesi kesi yeri fıtığı oluşumu için uygun bir bölge değil. Şişliğin muhtemel nedeni kan ve/veya vücut sıvısı birikimi gibi duruyor. Nispeten rahatlamış olsanız bile pazartesi günü doktorunuzu görmenizi öneririm. Tekrar geçmiş olsun. ..

14 Şubat 2015 18:27
Sh
Soru Sahibi

cevabınz icin tesekkurler hocam.peki su veya kan toplanmissa tedavisi nedir.Kendiliginden gecermi ?

17 Şubat 2015 12:04

Vücudun bu biriken mayileri absorbe etme özelliği mevcuttur ancak sıvıların birikim hızı absorbsiyon hızından yavaş olduğunda şişlik geriliyecektir. Tabii ki bütün bunlar şişliğin nedeninin sıvı birikimi olduğu varsayımına dayalı. Bu durumu netleştirmek için doktorunuzla diyaloğa girmeniz gerekliliğini hatırlatırım. Geçmiş olsun...

17 Şubat 2015 14:04